FD415D54 5FF4 4349 9E33 EAD7ADE67BE5

Black Clover yeni bölümleriyle 7 Temmuz’da geri dönüyor

Anime serisi 133. bölüm itibariyle devam edecek

Black Clover’ın resmi web sitesi ve Twitter hesabı üzerinden Japonya’da yeni bölümlerin 7 Temmuz’da yayımlanmaya devam edeceğini duyuruldu. 

Resmî duyurunun çevrilmiş hali şu şekilde:

“Black Clover’a sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz! Bugün, Black Clover’ın Temmuz ayından itibaren akışına devam edeceğini duyurmak için buradayız. Bölüm 133’’e, 7 Temmuz’da (JST)’den ulaşabileceksiniz ve ardından onu yeni bölümler izleyecek. Lütfen heyecanlı olun!” 

svg%3E

İlk kez 20 Nisan’da anime üretim komitesi, yeni Koronavirüs hastalığının (COVID-19) etkileri nedeniyle üretimi durdurmak zorunda kaldıklarını, “133. bölüm ve sonrası” açıklamasıyla seriyi ertelediklerini Black Clover animesinin resmî web sitesi üzerinden açıklamışlardı. Ardından da 132. bölüm 28 Nisan’da yayımlanmıştı.

Anime, ilk kez Ekim 2017’de Japonya’da gösterime girdi, orijinal olarak 51 bölümle başladı ancak Ekim 2018’de 52. bölümle yeni bir sezona devam etti ve geçen Ekim ayında da yeni bir sezona devam etti.

Şu an 132 bölümü bulunan animenin konusuna bir göz atalım.

svg%3E

Black Clover Konusu

Asta ve Yuno aynı gün aynı kiliseye terk edilen iki yetim çocuktur. Çocukken birlikte büyürler, krallıktaki en güçlü büyücüye verilen unvan olan “Büyücü Kral”ı öğrenirler ve bir sonraki Büyücü Kral olmak için birbirlerine karşı yarışacaklarına dair söz verirler. Bununla birlikte, büyüdükçe, aralarındaki büyü gücü farkı da belirginleşir. Yuno büyüyü inanılmaz güç ve kontrolle kullanabiliyor iken Asta büyüyü hiç kullanamaz ve umutsuzca güçlerini fiziksel olarak eğiterek uyandırmaya çalışır. Pes etmek nedir bilmeyen Asta bir gün inanılmaz bir güç elde eder, iki arkadaş aynı amacın peşinde yola koyulur ve uzun maceraları başlar.

svg%3E

Aksiyon, doğaüstü ve shōnen kategorisindeki bu animeyi izlemediyseniz bir an önce başlamalısınız.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.