avatar

Avatar, tekrardan gelmiş geçmiş en çok hasılat yapan film oldu

İlk olarak 2009 yılında izleyici ile buluşarak bilim kurgu türünde yeni bir devir başlattığını söyleyebileceğimiz Avatar’ın devam filmleri üzerindeki çalışmalar sürdürülüyor. Geçtiğimiz aylarda 2. filminin çekimleri geçtiğimiz ayda tamamlanmıştı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını yüzünden birçok film ertelenmişti. Dünyada açık olan sinema salonlarında ise Avatar filmi tekrar vizyona girmişti. Filmin en çok hasılat yapan film rekorunu da Avengers: Endgame filmi 2019 yılında elinden almıştı. Tekrar vizyona girince de gelmiş geçmiş en çok hasılat yapan film rekoru tekrar Avatar’ın oldu.

avatar

Avatar 2 ne zaman vizyona girecek?

İlk filmin çok sevilmesi de ele alınırsa toplamda ikişer yıl arayla yayımlanacak 4 yeni Avatar filmi planlanmıştı. Aliens ve Titanik gibi büyük filmlere imza atan Avatar yönetmeni James Cameron, Arnold Schwarzenegger Avatar 2 çekimlerini tamamen bitirdiğini hatta 3. filmin de %95’ini çektiğini söyledi.

Tam 4 yeni devam filmiyle karşımıza çıkacak olan Avatar serisinin diğer filmleri 2022, 2024, 2026 ve 2028’de vizyona girecek. Ayrıca ilk vizyona girecek olan Avatar 2’nin vizyon tarihi için oklar 16 Aralık 2022’yi gösteriyor

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.