Screenshot 20200423 110401 YouTube

Netflix Aşk 101 dizisi oyuncu kadrosu

İşte Netflix'in yeni dizisi Aşk 101'in karakter ve oyuncuları

Cuma günü ilk sezonu ile izleyiciyle buluşacak olan yeni Netflix dizisi Aşk 101 herkes tarafından merakla bekleniyor.

AŞK 101 KONUSU

Ay yapım tarafından hazırlanan ve Netflix Türkiye’nin üçüncü dizisi olan Aşk 101 1998 yılında geçiyor.

24 Nisan’da yayımlanacak bu gençlik dizisi hayatta kendi yollarını bulmaya çalışan 5 gencin hikayesini merkez alıyor. Çok sevdikleri öğretmenleri okuldan ayrılmasın diye, onu okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmeye çalışıyorlar. Meriç Acemi’nin senaryosunu yazdığı dizinin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor.

AŞK 101 OYUNCU VE KARAKTERLERİ

Kerem // Kubilay Aka

svg%3E

Dizide asi bir karakter olan Kerem’i Kubilay Aka canlandırıyor. Basketbol takımının kaptanlığını yapan Kerem derslerini pek umursamayan, öfkeli ve saldırgan bir karakter. Daha önce Vatanım Sensin ve Çukur gibi dizilerden tanıdığımız Kubilay Aka bize göre bu rol için çok uygun olmuş.

Osman // Selahattin Paşalı

svg%3E

Osman karakterinin daha önceki günlerde Twitter üzerinden sahte bir hesaptan atılan tweet ile eşcinsel olduğu iddia edilmiş ve ortalık karışmıştı. Fakat sonra Netflix Türkiye resmi bir açıklama ile bu iddiaları yalanladı. Dizide soğuk kanlı ve yönetici bir karakter olan Osman’ı Selahattin Paşalı canlandırıyor. Kalp Atışı dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Selahattin Paşalı’nın Aşk 101 dizisinde de başarı göstereceğine hiç şüphemiz yok.

Sinan // Mert Yazıcıoğlu

svg%3E

Öğretmenleri tarafından deli diye nitelendirilen Sinan karakterini Mert Yazıcıoğlu canlandırıyor. Sinan, dizide dünya yansa umurunda olmaz diyebileceğimiz bir kişilik. Kanının deli aktığını ve korktuğu bir şey olmadığını da belirtelim. Mert Yazıcıoğlu’nu ise Bir Litre Gözyaşı ve Karagül dizilerinden hatırlamanız mümkün.

Eda // Alina Boz

svg%3E

Dizide güzel ve popüler bir kız olan Eda karakterini Alina Boz canlandırıyor. Alina Boz’u da daha önce Vatanım Sensin dizisinde izlemiştik. Aşk 101’in Eda’sı da diğer arkadaşları gibi öğretmenleri tarafından pek sevilmiyor.

Işık // İpek Filiz Yazıcı

svg%3E

Grubun geri kalanından farklı olarak temiz kalpli ve çalışkan bir öğrenci olan Işık, İpek Filiz Yazıcı tarafından canlandırılıyor. Işık da en az Eda kadar güzel bir kız. Dersleri dikkatli dinler ve sınıfın en başaralı öğrencilerinden biridir.

Öğretmen Burcu // Pınar Deniz

svg%3E

Dizinin şefkatli ve iyi kalpli öğretmen karakterini Pınar Deniz canlandırıyor. Öğrencilerini önemseyen ve onlarla ilgilenen Burcu öğretmen çocukların okulda saygı duyduğu ve sözünü dinlediği tek kişi. Bu nedenle öğretmenlerinin okuldan ayrılmasına izin vereceklerini hiç sanmıyoruz. Daha önce Vatanım Sensin dizisinde rol almış olan Pınar Deniz bize göre öğretmen rolüne çok yakışmış.

Koç Kemal // Kaan Urgancıoğlu

svg%3E

Dizide basketbol koçu Kemal’i Kaan Urgancıoğlu canlandırıyor. Kemal öğrencilerin öğretmenleri Burcu’yu aşık etmeye çalıştıkları kişi. Tecrübeli bir oyuncu olan Kaan Urgancıoğlu bu karaktere çok yakışmış.

Müdür Necdet // Müfit Kayacan

Okul müdürü olan Necdet karakterini Müfit Kayacan canlandırıyor. Dizi boyunca çocuklarla çoğu zaman sorun yaşayan ve onları pek sevmeyen müdür, onları okuldan atmak için fırsat aramaktadır.

svg%3E

 

Aşk 101 Resmi Fragmanı

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.