Alacakaranlık

Alacakaranlık’ın Jessica’sı Anna Kendrick filmin sefil bir deneyim olduğunu açıkladı

Alacakaranlık serisinde Jessica Stanley’i canlandıran Anna Kendrick, ilk filmin neden sefil bir deneyim olduğunu açıkladı.

Kendrick, Hollywood’un en tanınan yüzlerinden biri. Pitch Perfect film serisindeki başrolü ve Jason Reitman’ın Up in the Air filmindeki başrolü ile tanınmaktadır. Özellikle şu sıralar, Kendrick çeşitli akış hizmetleri için vazgeçilmez bir isim; HBO Max, Disney+ ve Quibi bunlardan birkaçı.

Anna Kendrick says she had a 'cold and miserable' time making the ...

Kendrick, yükselişinden önce Twilight filminde Jessica’yı oynamak için seçildi. 2008 yılında gösterime giren film, Stephenie Meyer tarafından yazılan popüler romanın bir uyarlamasıdır. Genellikle Twilight Saga olarak adlandırılan seri, dünya çapında gişede 3 milyar doların üzerinde hasılatla büyük bir başarı elde etti. Kendrick, Bella Swan’ın (Stewart) arkadaşını canlandırıyordu ve daha küçük bir role sahipti, ama serinin beş filminin dördünde yer aldı. Yine de kısa sahnelerde güçlü bir izlenim bırakmayı başarmıştı.

Vanity Fair ile konuşan Kendrick, Alacakaranlık’ın setinde geçirdiği zamanı hatırladı ve neden her zaman istediği kadar hoş olmadığını açıkladı. Aktris, hava hakkında tekrarlanan şikayetler içeren Alacakaranlık kitaplarının ruhuna uygun olarak, Portland, Oregon’da film çekmenin deneyimini “soğuk ve sefil” olarak itiraf ediyor. Kendrick’in tam röportajı aşağıda yer almaktadır.

“Portland, Oregon’da çektiğimiz ilk filmde çok soğuk ve sefil olduğumu, ayakkabımın tamamen ıslandığını ve şöyle hissettiğimi hatırlıyorum: ‘Biliyorsunuz, bu gerçekten harika bir grup ve farklı bir zamanda arkadaş olacağımızdan eminim, ama herkesi öldürmek istiyorum.’ Yine de, aynı zamanda bir çeşit bağ da vardı. Bunda bir şey vardı, travma olayı gibi. Sanki bir rehine durumundan hayatta kalan insanları hayal ediyorsun ve yaşam için bir tür bağ kuruyorsun.”

Alacakaranlık

Kendrick, filmi çekmenin zor olduğunu belirten tek Alacakaranlık oyuncusu değil. Kurt adam Jacob Black’i canlandıran Taylor Lautner, geçmiş röportajlarında bazı sahnelerini çekerken yaşadığı rahatsızlıktan bahsetmişti. Oyuncu, özellikle yağmurda uzun sahneler çekmenin zor olduğunu ve bunun sonucunda hastalanacağından endişe duyduğunu belirtti.

Seri, hala büyük bir kesim tarafından çok seviliyor. Hatta yeni bir film dahi isteniyor. Bu pek mümkün görünmese de film ekibindeki oyuncuların bütün bu söylediklerine rağmen Alacakaranlık serisinin kariyerlerinde büyük bir etkisi olduğu da bilinen bir gerçek.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.