dune

Ağustos ayında “Dune” için ek sahne çekimleri yapılacak

Frank Herbert imzalı kült bilim kurgu uyarlaması Dune’dan yeni detaylar geldi. İlgi çekici bir kadroya ve konuya sahip olan filmin normalde çekimleri tamamlanmıştı ancak Ağustos ayında yeni sahneler çekileceği ile ilgili haberler geldi.

Timothee Chalamet‘in Paul Atreides karakterine hayat verdiği filmin ekibi şu sıralar Budapeşte’de yapılacak çekimler için hazırlık aşamasında. Bir röportaja katılan Oscar Isaac, Dune hakkında şu sözleri sarf etti:

 “Ağustos’un ortasında birkaç ek sahne çekimi yapacağız. Çekimlerin Macaristan Budapeşte’de yapılacağını söylüyorlar. Bazı şeylerin birlikte kurgulanmasını gördüm ve harika görünüyordu. Denis Villeneuve gerçek bir sanatçı ve tüm bunların bir araya gelmesini görecek olmak heyecan verici. Vizyon tarihinden yalnızca birkaç ay öncesinde ek sahne çekimi yapacak olmamız çılgınca bir şey ama aynı şey Star Wars’ta da olmuştu.”

dune

Dune konusu

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”filmi, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in yöneticisi olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin birçok farklı noktasındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü ise asil aileler arasında fazlasıyla talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Film ile ilgili diğer yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/dune-goruntu-yonetmeni-cekimleri-tamamlanan/

https://seyrederiz.com/dune-filminin-yonetmeninden-yeni-aciklama/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.