dan harmon

Rick and Morty yaratıcısı Dan Harmon’dan yeni animasyon projesi

Yetişkinler için animasyon alanının önemli bir parçası haline gelen Rick and Morty çizgi dizisinin yaratıcılarından bir olan Dan Harmon yeni bir animasyon projesi ile karşımıza çıkacak.

Dan Harmon ile beraber Justin Roiland tarafından yaratılan Rick and Morty çizgi dizisi 2013 yılında yayın hayatına başlamıştı. Adult Swim kanalında yayına başladıktan kısa bir süre sonra kendisine hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinmişti. Çılgın bir bilim insanı olan Rick ve onun torunu Morty’nin zamanlar ve evrenler arasındaki maceralarına odaklanan yapım; hem anlatım teknikleri hem de sınır tanımayan hayal gücü ile ses getirmeyi başarmıştı.

20 Mayıs 2020 tarihinde 4. sezon finali yayımlanan dizinin yeni bölümleri için hazırlık yapılırken aynı zamanda dizinin yaratıcılarından biri olan Dan Harmon‘ın Fox için yepyeni bir animasyon projesi ile uğraştığı ortaya çıktı.

Dan Harmon’ın Fox anlaşması

dan harmon

Community dizisinin de yaratıcılarından biri olan Harmon’ın Fox ile olan anlaşması üzün süreli olacak gibi görünüyor. Amerika’nın popüler kanallarından biri olan Fox ile imzalanan anlaşmada yalnızca animasyon dizileri üretmekle sınırlı kalmayacak.

Yayımlanacak ilk proje ilgili bildiğimiz şeyler sınırlı. Bu yeni yapımın 2022 yılının ilkbaharında yayımlanacağı düşünülüyor ancak animasyonun seslendirme kadrosunda kimin bulunacağı ya da animasyonun konusunun ne olacağı gibi sorular hala gizemini koruyor.

Dan Harmon’ın bir başka yapımı olan Community dizisi ile ilgili olan yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/community-artik-netflixte/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.