Çığlık

Yeni ”Çığlık” filminin vizyon tarihi belli oldu

Paramount Pictures, henüz ismi belli olmayan yeni “Scream” filminin vizyon tarihini açıkladı. Yeni filmde Courteney Cox, haber muhabiri Gale Weathers rolünü ve David Arquette ise Şerif Dewey Riley rolünü yeniden canlandıracak. Aynı zamanda şirket, üç farklı filmin vizyon tarihini değiştirdiğini de açıkladı.

Film ikonunun Edvard Munch’ın “Çığlık” tablosundan esinlenildiği hikayede, hayalet maskesi takan bir katilin hedefi olan Sidney Prescott’a odaklanılmış ve bu rolüyle Neve Campbell önemli bir çıkış yakalamıştı. Dört filmden oluşan Scream serisi, dünya çapında beğeni toplamış ve izleyiciler tarafından takdir görmüştü. Şimdi ise film için vizyon tarihi belirlendi. Yapılan açıklamaya göre, merakla beklenen film 14 Ocak 2022’de vizyona girecek.

Çığlık

Çığlık konusu

İlk filmi 1996 yılında vizyona giren Wes Craven imzalı Çığlık serisi, dört filmden oluşuyordu. Ayrıca MTV’de yayımlanan, başrolünde Bella Thorne’un bulunduğu ve yine aynı ada sahip bir 3 sezonluk Scream dizisi de yapılmıştı. Serinin başlangıç filminin konusu ise şöyleydi: Bir lise öğrencisi olan Casey Becker, tuhaf bir telefon alır ancak arayan kişinin sesini tanımamaktadır. Bundan bir süre sonra ise yaşanan bir cinayet sonucunda polis ve medya olayın üzerine gitmeye başlar. Ghostface adı verilen bir seri katil, çevresinde gördüğü gençleri birer birer öldürmektedir. Korku filmlerinin belli klişelerle örüldüğünü düşünen bir grup genç ise yaşadıkları bu korku filminin içerisinde, katille bir kedi-fare oyununda hayatta kalmaya çalışacaktır.

Çığlık

Seri katil Ghostface’in katliam yapmaya kaldığı yerden devam edeceği düşünülen yeni uzun metrajlı filmin, serinin devam filmi mi olacağı yoksa yeni bir macerayı mı konu alacağı henüz bilinmiyor. Ancak yeni Çığlık filmini “Ready or No” filminin yönetmenleri Matthew Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett’in yönetecek olduğu bildiklerimiz arasında yer alıyor.

Ayrıca Paramount Pictures, G.I. Joe uyarlaması “Snake Eyes”, “Clifford the Big Red Dog” ve yeni “Paranormal Activity” filmlerinin de yeni vizyon tarihlerini açıkladı. Snake Eyes, 23 Ekim 2020’den 22 Ekim 2021’e ertelendi. Aile komedisi Clifford the Big Red Dog, 13 Kasım 2020’den 5 Kasım 2021’e taşındı. Yeni Paranormal Activity filmi ise 19 Mart 2021’den 4 Mart 2022’ye kaydırıldı.

Filme dair güncel haberler için sitemizi takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.