#yabancı

Killers of The Flower Moon için Apple ve Paramount Pictures işbirliği yapıyor!

Apple, Martin Scorsese’nin Killers of the Flower Moon’un yaklaşan uyarlaması için Paramount Pictures ile bir araya gelecek gibi görünüyor.

Proje, Scorsese ve aktör Leonardo DiCaprio arasında başka bir işbirliği olacak olan Paramount tarafından 2019 yılında satın alındı. Uyarlamada ayrıca başka bir Scorsese ortak çalışanı Robert De Niro, yıldız olacak. Bu film, Scorsese’nin DiCaprio ile altıncı işbirliği ve De Niro ile onuncu ortak çalışması olacak.

#yabancı

Killers of The Flower Moon, 1920’lerde FBI’dan bir soruşturmayı tetikleyen Osage İlçesi, Oklahoma’daki Osage Kızılderili kabilesinin zengin üyelerinin gizemli cinayetlerini araştıran David Grann’ın kurgusal olmayan romanına dayanıyor. Daha önce Paramount’un projenin 180-200 milyon dolarlık bütçesi hakkında endişeli olduğu bildirilmişti. Bu yüzden de filmi finanse etmek için projeyi diğer stüdyolara satmaya karar verdiler.

Son haberlere göre Apple, Martin Scorsese’nin Killers of The Flower Moon’unu Paramount Pictures ile uyarlamasına yardımcı olmaya hazırlanıyor. Kağıtlar hazırlanıyor ve Paramount’un hala imzalaması gerekiyor ancak anlaşma gerçekleşirse Apple, filmin yaratıcı stüdyosu olacak ve Paramount filmi beyazperdeye taşıyacak. Film, Apple’ın yayın platformu Apple TV +’ da gösterilmeden önce geniş bir teatral sürüm alacak.

#yabancı

Scorsese, büyük bütçeli projelere yabancı değil. Son filmi olan Irishman, çoğunlukla film için gereken CGI yaşlanma etkilerinden dolayı yaklaşık 160 milyon dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Neyse ki, Netflix için bir hit oldu, platformdaki ilk beş gününde 17 milyon etkileyici izleyici ve Best Picture dahil on Oscar adaylığı kazandı. Doğal olarak, Netflix de Killers of The Flower Moon için Apple ile tartışıyordu fakat projeyi Apple almış olarak görünüyor.

Apple kesinlikle itibarlarını ve statülerini yükseltmeye çalışıyor ve bunun için de bir Scorsese filmi almak kesinlikle doğru yönde atılmış bir adım. Şimdiden tüm beklentiler, kadrodan ve Scorsese’den dolayı oldukça yüksek.

Daha Fazla İçerik
çatı katı aşk
Çatı Katı Aşk 11. bölüm fragmanı yayımlandı