Whispers

Whispers: Netflix’in 1. Suudi Arabistan orijinal yapımı

Netflix ilk Suudi Arabistan orijinal yapımı Whispers’ı tanıttı

Netflix, ilk Suudi Arabistan yapımı orijinal dizisi Whispers’ı tanıttı. Gerilim ve dram türündeki dizi, farklı kahramanların bakış açısıyla anlatılan sosyal meseleleri, aile kavgalarını ve mücadelelerini inceleyerek, bölgedeki geleneksel dramalara farklı bir bakış sunmayı amaçlıyor.

Whispers

Dizinin konusu ne olacak?

Toplam sekiz bölümden oluşan ve kadın karakter ağırlıklı dizi, aile reisleri Hassan’ın (Alnemr) ölümüyle sarsılan bir aileyi mercek altına alacak. Aile şirketinin piyasaya süreceği yeni akıllı uygulamanın lansmanından birkaç gün önce Hassan’ın gizemli geçmişi yeniden gün yüzüne çıkacak ve bununla beraber Hassan’ı kimin öldürdüğünün gizemi çözülmeye çalışılacak. Hikaye, karakterlerin farklı bakış açıları üzerinden izleyiciye aktarılarak aile kavgaları, iş dünyasının getirdiği mücadeleler vb. sosyal konuları mercek altına alacak.

Dizinin oyuncu kadrosunda Shaimaa Al Fadl, Mysoon Alruwaily, Elham Ali, Nada Tawhid, Norah Alanbar, Leila Arabi, Ali Al Sharif, Osama Al Qass, Mohamed Ali ve Abdul Mohsen Alnimer gibi isimler yer alıyor. Saudi Entertainment Phenomena Company tarafından üretilen dizinin senaristliğini Roolan Hassan üstleniyor ve ayrıca dizinin yönetmen koltuğunda Suudi yönetmen Hana Alomair yer alıyor.

Whispers

Ayrıca Netflix Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye içerik direktörü Nuha Eltayeb diziden şu şekilde bahsediyor:

“Whispers, tempolu bir drama dizisi ve her bölümünde izleyicilerin daha fazlasını istemesini sağlayacak yeni bir ipucu sunuyor. 190 ülkedeki tüm kullanıcılarımıza yeni hikayeler sunmaktan ve Arapça içerikleri keşfetme şansı tanımaktan dolayı çok heyecanlıyız.”

Netflix’in ilk Suudi Arabistan orijinal dizisi olacak olan Whispers, 11 Haziran Perşembe günü 190 ülkedeki 183 milyondan fazla kullanıcı ile buluşacak. İlk sezonu sekiz bölümden oluşan dizinin 20’den fazla dilde altyazı seçeneği bulunacak.

Dizi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilir, dizinin yayımlanan fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.