Ari Aster, sıradaki filminin 4 saatlik kabus komedisi olacağını açıkladı

ari aster

Hereditary ve Midsommar filmleriyle oldukça övgü toplayan Ari Aster, katıldığı bir etkinlikte sıradaki filminin 4 saat uzunluğunda bir kabus komedisi olacağını açıkladı.

Korku türündeki ilk uzun metraj filmi Hereditary ile sinema dünyasına ismini duyuran Ari Aster, atmosfer ve senaryo anlamında en az Hereditary kadar ilgi çekici bir hikâye yapısına sahip olan Midsommar geçtiğimiz yıl vizyona girmesinin ardından izleyicileri ve eleştirmenleri tarafından olumlu yorumlar aldı ve adını geniş kitlelere duyurdu.

Bir başka projesi olan 2003 yapım Güney Kore filmi Save The Green Planet’ın yapımcılığını üstleneceği filmin bu sıralar yeniden çevrimi ile uğraşan Aster, geçtiğimiz yıl Midsommar’ın genişletilmiş versiyonu üzerinde çalıştığını söylediği dönemde sıradaki filmi ile ilgili yeni bilgiler paylaşmıştı.

Verdiği bilgilere göre yönetmen üçüncü uzun metraj filminde korku türünden uzaklaşacak, yeni filminde kafası güzel bir kabus komedisi ya da mide bulandırıcı bir melodram olacağını söylemişti. Açıklamalarıyla şaşırtan yönetmen henüz filmin türüne karar verememiş gibi görünüyor.

ari aster

Ari Aster, yeni filminin senaryosunun tamamlandığını açıkladı

Ari Aster’ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir soru-cevap etkinliğinde sıradaki filminin 4 saat uzunluğunda kabus komedisi olacağını açıkladı. Tercihini bir komedi filmi çekmekten yana kullanan yönetmen, filmin senaryosunun taslağını yeni tamamladığını da belirtti. Ayrıca filmin 17 yaş ve üzeri sınırı olacağını ekledi.

Ari Aster’ın korku ve komediyi birleştireceği yeni filmi için hayranlarının büyük bir sevinç yaşadığını söyleyebiliriz. Ancak 3 saat uzunluğundaki Midsommar’ı dahi izlemekte zorlanan bir izleyici kitlesi bulunurken 4 saat kadar uzun bir süre dilimini kapsayan sinema filmini kimlerin tamamlayabileceğini göreceğiz.

Total
0
Shares
Önceki
Whispers
mm

Whispers: Netflix’in 1. Suudi Arabistan orijinal yapımı

Sonraki
Alien
mm

Ridley Scott bir Alien filmi çekmeyi düşünüyor