WALL·E’nin yönetmeni Andrew Stanton, Chairman Spaceman uyarlamasını yönetebilir

AndrewStantonHeadshot

WALL·E ve Finding Nemo gibi filmlerle tanınan yönetmen Andrew Stanton, Thomas Pierce’ın Chairman Spaceman adlı kısa öyküsünden uyarlanacak filmini yönetebilir.

WALL·E ve Finding Nemo’yu yöneterek En İyi Animasyon Filmi Oscar’ı kazanan Andrew Stanton, Toy Story serisi ve Monsters, Inc. gibi birçok Pixar animasyonuna senarist olarak katkıda bulunmuştu. Aynı zamanda Stranger Things, Better Call Saul, Legion ve Tales from the Loop gibi dizilerin de çeşitli bölümleri yönetmişti. 2012 yılında ise animasyon dünyasından uzaklaşarak John Carter filmi çekmişti. Stanton şimdi ise yeni bir projeyle gündemde.

andrew stanton 2 filmloverss

Andrew Stanton, Chairman Spaceman Uyarlamasını Yönetebilir

Henüz ön görüşmelerin gerçekleştirildiği süreçte Searchlight Pictures, Thomas Pierce‘ın 2017’de The New Yorker adlı meşhur ABD dergisinde yer alan Chairman Spaceman öyküsünden uyarlanacak filmi yönetmesi için Andrew Stanton ile görüşülüyor.

Yakın gelecekte geçen Chairman Spaceman, adı çıkmış bir şirket avcısı olan Dom Whipple’ı konu alıyor. Dünyevi servetinden vazgeçip bir kiliseye katılan Dom, hatalarını telafi etmek için, Tanrı’nın mesajını güneş sistemleri boyunca yaymayı amaçlayan, gezegenler arası bir göreve dâhil oluyor ve henüz Dünya’da iken yaşanan çeşitli aksiliklerle birlikte kendisini bir serüvenin ortasında buluyor.

Thomas Pierce’ın senaryosunu yazacağı filmin yapımcılığını yeni X-Men filmlerinin senaristi, aynı zamanda X-Men: Dark Phoenix’in yönetmeni olan Simon Kinberg üstleniyor. Andrew Stanton’un filmi yönetip yönetmeyeceği veya film ile ilgili yeni gelişmeler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
NINTCHDBPICT000552622725 scaled
mm

Adam Sandler, LeBron James yapımcılığındaki Hustle filminde oynayacak

Sonraki
4875380
mm

High Flying Bird’ün devam filmi için hazırlıklara başlandı!