upgrade

Upgrade filmi dizi oluyor

Upgrade filminin dizi versiyonu için hazırlıklara başlandı

2018 yapımı bilim kurgu filmi Upgrade filminin dizisi için hazırlıklar başladı. 2018 yılında yönetmenlik alanındaki hünerlerini başarılı bir şekilde sergilediği bilim kurgu filmi Upgrade ile izleyici karşısına çıkan Leigh Whannell, birçok projede birlikte çalıştığı Blumhouse Productions ile yeni film ve dizi projeleri üretmek için iki yıllık bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma kapsamında Leigh Whannell’ın, Blumhouse Productions için üreteceği film ve dizi projelerinde, yönetmen, yapımcı ya da senarist olarak görev alması planlanıyordu.

Bu sözleşmenin ardından, anlaşmanın ilk ürünü ortaya çıktı diyebiliriz çünkü Leigh Whannell’ın yönettiği 2018 yapımı filmin televizyon dizisi için hazırlıklara başlandığı duyuruldu.

upgrade

Blumhouse Productions bünyesinde çekilecek dizide Leigh Whannell yapımcı olarak yer alacak. Dizinin senaryosunu ise Whannell ile birlikte ekipte yapımcı olarak görev alacak olan Tim Walsh ele alacak.

Upgrade’in konusu ne olacak?

Bir soygun sırasında eşini kaybeden ve felç kalan Grey Trace’in, deneysel bir tedavi sonrası vücudunun kazandığı üstün yeni özelliklerle birlikte intikam arayışını konu edinen film, dizi versiyonunda izleyiciyi filmdeki hikâyenin birkaç yıl sonrasına davet edecek. Aynı zamanda yapay zeka implantı STEM’in başka bir insan bedenine yerleştirilmesi ile yaşanan olayları da izleyeceğiz. Dizide hükümetin suç faaliyetlerini azaltmak için STEM’i yeniden kullandığı bir dünya portresi çizilecek.

Projenin içerisinde daha önce Upgrade’in devam filmini çekmek istediğini dile getiren Leigh Whannell’ın yer alacak olmasını önemli bir gelişme olarak görmek mümkün. Yayın tarihi ve oyuncu kadrosu henüz belli olmayan dizi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir başka filmden diziye uyarlanacak yapım olan Ejderha Dövmeli Kız hakkındaki yazımıza aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

https://seyrederiz.com/ejderha-dovmeli-kiz/

Ugrade filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.