Amazon Prime Ejderha Dövmeli Kız’ı diziye uyarlayacak

mm
Ejderha dövmeli kız

Ejderha Dövmeli Kız şimdi de dizi oluyor!

Amazon Prime, Ejderha Dövmeli Kız’ı (The Girl With the Dragon Tattoo) diziye uyarlamak için çalışmalara başladı.

Stieg Larsson’ın Millenium serisinin aynı isimli ilk kitabından uyarlanan ve David Fincher’ın yönettiği 2011 ABD yapımı gerilim/gizem türündeki The Girl with Dragon Tattoo (Ejderha Dövmeli Kız) filmi, kitaptan sonra pek de iyi bulunmamıştı ve ardından 2018 yılında The Girl in the Spider’s Web (Örümcek Ağındaki Kız) isimli bir devam filmi çıkmıştı.

Ejderha Dövmeli Kız

Şimdilerde ise Amazon Prime, Stieg Larsson tarafından Millenium kitapları için yaratılan Lisbeth Salander karakterini merkezine alan yeni bir dizi geliştiriyor. Şu anda “Girl With the Dragon Tattoo” başlıklı proje, kitapların veya uyarlandıkları filmlerin hikayesinin devamı ya da rehberi olmayacak. Bunun yerine Lisbeth Salander merkeze alınacak ve onu tamamen yeni bir ortam, yeni karakterler ve yeni bir hikaye ile bugünün dünyasına yerleştirecek.

Lisbeth Salander karakteri geçmişte ekranda birden fazla aktris tarafından hayata geçirilmişti ancak dizinin şu anda hiçbir yazar veya başrol oyuncusu bulunmuyor. Sadece Left Bank Pictures’ın kurucusu ve CEO’su Andy Harries, Rob Bullock ile birlikte yapımcı olacağı ve aynı zamanda Amazon Studios ve Left Bank, Sony Pictures Television ile birlikte diziyi üretecekleri biliniyor. Bunların yayında dizinin çekimlerine ne zaman başlanacağı ya da ne zaman yayımlanacağı hakkında da bir bilgi yok maalesef ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında hayata geçirileceği düşünülen dizi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Ejderha Dövmeli Kız’ın (The Girl With the Dragon Tattoo) 2011’de vizyona giren ilk filminin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
Netflix
mm

Netflix Türkiye Haziran ayı programı

Sonraki
iasif
mm

En uzun komedi dizisi: It’s Always Sunny in Philadelphia