Tron

Jared Leto’lu yeni bir Tron filmi geliyor!

Tron serisi, Jared Leto ile geri dönüyor!

İlk filmi o dönem için çığır açan görsel efektlerle dolu olan 1982 tarihli Tron, kendine küçük ama oldukça sağlam bir hayran kitlesi yaratmayı başarmıştı. 2010’da ise Disney ilginç bir karar almış ve seriyi devam ettirmek istemişti. Tron: Legacy adıyla seyirci karşısına çıkan bu yapım Garrett Hedlund tarafından canlandırılan Sam’in, sanal dünyada kaybolan babasını bulma macerasını konu alıyordu. Yeni kahramanımız yol boyunca Quorra (Olivia Wilde) ve Rinzler (Bruce Boxleitner) gibi karakterlerle de karşılaşıyordu ancak yapım 2 filmi ile de gişede istenen başarıyı elde edememişti. Şimdi ise oldukça dikkat çekici ve bir kesim tarafından kült olarak kabul edilen bu yapım, tekrar beyaz perdeye gelecek.

Jared Leto’nun bugün instagram hesabından “38 yıl önce bu film vizyona girdi, hayal gücümü tetikledi ve hayatımı değiştirdi. Biricik Tron’a mutlu yıl dönümleri.” notuyla paylaştığı gönderi de bunu doğruluyor.

Yeni filmin başrolünde Jared Leto yer alacak. Ayrıca yapılan açıklamalarda yapımın içeriği hakkında da bilgiler yer aldı. Hikaye, kaldığı yerden devam edecek ve ayrıca serinin son filminde gördüğümüz oyuncular da yeni yapımda yer alacak.

Öte yandan Leto yapımda yer alıyor olsa da filmin henüz bir yönetmeni yok. Proje, potansiyel yönetmenlere de bu haliyle gönderiliyor. Legacy’de yer alan isimlerle de seriye geri dönüş yapmaları için görüşmeler devam ediyor.

Yapıma Daft Punk’ın geri dönmesi için görüşmeler devam ediyor. Yani Disney bu yapım için dört koldan mücadele ediyor. Yıllardır firmanın proje üzerinde çalıştığı biliniyor. Jared Leto da 2017 yılından bu yana projede yer alıyor.

Tron

Konu ile ilgili açıklama yapan Disney’in film müziklerinden sorumlu bakanı Mitchell Leib, Daft Punk’ın menajeriyle görüştüklerini doğruladı ve ekledi: ” Tron 3 filmini yapmaya hazırlanıyoruz, harika bir senaryomuz var. Bu muhteşem senaryo için hepimiz oldukça heyecanlıyız. Önceki seneler, film için doğru zaman değildi fakat şu an tam zamanı olduğunu hissediyoruz. Tron: Legacy filminden dersler aldık. Daft Punk’ı geri getirmek için oldukça yoğun bir çaba harcıyoruz. Umuyoruz ki Tron: Legacy filminin yönetmeni Joe Kosinski‘yi de aramıza döndürebiliriz.

Ayrıca bir dönem, başında John Ridley’nin yer aldığı bir Tron dizi serisinin Disney+ ekranlarında yayınlanması planlanıyordu. Bu proje ne yazık ki daha henüz yapım süreci bile başlamadan önce iptal edilmişti.

Sadece sinemada değil oyun sektöründe de bir fenomen olan Tron, hayranlarına yakın zamanda güzel haberlerle geleceğe benziyor. Proje ile ilgili yeni gelişmelere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.