Fargo 4. sezon hakkında bilinmesi gereken her şey!

Fargo

Noah Hawley’in, Coen Kardeşler’in 1996 yapımı kült filmini televizyona uyarladığı yapıtı Fargo’nun çıkacak olan 4. sezonu hakkında bilinmesi gereken her şeyi sizler için bir araya getirdik.

Fargo, ilk sezonunun yayımlandığı 2014 senesinden bu yana adından oldukça söz ettirdi. Her sezonda farklı bir hikaye anlatılırken hikayelerin birbiriyle bağlantıları işi ilginç hale getiriyor. Suç ve drama türünde yer alan Fargo, 4. sezonunda oldukça güçlü bir kadro ile geliyor. Dizinin yapımcıları bu sezonun hem hikayesi hem prodüksiyonu açısından en iyi sezonu olacağını söylüyorlar.

Kadroda kimler var?

Bu sezonda başrolde yıldız oyuncu Chris Rock yer alırken ona Rushmore’dan tanıdığımız Jason Schwartzman ve Chernobyl’den tanıdığımız Jessie Buckley‘in yanı sıra Jack Huston ve Ben Whishaw eşlik edecek. Dizide aynı zamanda Timothy Olyphant, müzisyen Andrew Bird ve Uzo Aduba yer alacak.

Fargo

Önceki sezonlar ve 4. sezon

Dizinin ilk sezonu ve 3. sezonu 2000’lerde geçerken, 2. sezonu 1970’lerin sonlarında geçiyor. 4. sezon ise sezonlar arasında en eski tarihi anlatıyor. 1950’li yıllarda geçen bu sezon 2. sezonla bağlantılı olacak gibi gözüküyor. Dizinin önceki sezonları Minnesota’da geçerken, bu sezon Minnesota’dan çıkarak Kansas eyaletinde geçecek. Bu da bu sezonu farklı kılan en önemli detaylardan birisi. Atlanmaması gereken bir ipucu ise 4. sezonda Ben Whishaw’ın oynadığı karakterin isminin Milligan olması, 2. sezonda dizinin en önemli karakterlerinden Mike Milligan’la bağlantılı olması kuvvetle muhtemel gözüküyor.

4. sezon ne zaman çıkacak?

Aslında dizinin 19 Nisan’da seyirciyle buluşması bekleniyordu. Fakat araya giren salgın dolayısıyla çekimler yapılamadı ve dizinin prodüksiyonu bitirilemedi. Yapımcılar dizinin çıkış tarihini henüz belirlememiş olsalar da şimdilik sonbaharın sonlarına doğru çıkması bekleniyor. Yine de dizinin çekimleri yapılamaması ve imkanlar oluşamaması halinde yeni sezonun 2021’e ertelenmesi de olası görülüyor.

Bu sezon da önceki sezonlarda olduğu gibi 10 bölümden oluşuyor.

4. sezonun Konusu

Fargo, 3 sezondur Kuzey Minnesota’yı anlatırken bu sezonda ise bizi güneye, Kansas’a götürüyor. Bu sezonda ele alınan Kansas o dönemde göçmenlerin akınına uğruyor. İtalya’dan Kansas’a Amerikan rüyası hayaliyle gelmiş bir çete ile ırkçılıktan kaçan ve büyümekte olan bir siyahi suç ailesinin arasındaki çatışmalar ve oluşan düşmanlık anlatılıyor.

Chris Rock yakın bir zamanda verdiği röportajda bu sezonun aslında diğer sezonlardan çok başka olacağını şu şekilde belirtti:

“Bu en büyük Fargo, ele alınan konular ve genişliği muazzam. Fargo normalde kontrolden çıkan küçük hikayeler anlatıyor. Sıradan insanların başına gelen şeylerin sıradan insanları ne kadar kötü yapabileceğini gösteriyor. Bu sezon çok farklı, gangsterler ile başlıyoruz, yani direkt olarak kötü adamları ele alıyoruz ve gittikçe yükseliyor.”

Dizi ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilir ve dizinin 4. sezon fragmanlarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
NETFLIX IPUÇLARI

Netflix’in bilinmeyen yönleri ve ipuçları!

Sonraki
Tron
mm

Jared Leto’lu yeni bir Tron filmi geliyor!