CAFB7D8F 1332 417B 9F62 826B86D11C22

Demon Slayer mangasının 21. cildi 3 günde 2 milyon sattı!

Demon Slayer/Kimetsu No Yaiba mangasından rekor satış

svg%3E

Oricon bugün yaptığı açıklamada, Koyoharu Gotouge’un Demon Slayer/Kimetsu no Yaiba mangasının 21. cildinin sınırlı sürümlerinin Oricon’un 29 Haziran – 5 Temmuz haftasını  1. ve 2. olarak bitirdiğini açıkladı.

Manga, normal sürüm 1.191.086 fiziksel baskı kopyasını, sınırlı sayıda ise 850.091 fiziksel baskı kopyasını sattı ve sadece üç günde toplam 2.041.177 kopya sattı. (21. cilt 3 Temmuz’da satışa çıktı.) Oricon’a göre mamga, şu anda total olarak Japonya’da 71.618 milyon kopya sattı. Manganın 20. cildinin sınırlı sayıları da 11-17 Mayıs haftası sıralama listesinde ilk iki sırayı almış, manganın son üç cildinin her biri, ilk haftasında 1 milyondan fazla kopya satmayı başarmıştı.

Manganın 21. cildinin 3 Temmuz’da yayımlanmasından itibaren, manganın dijital kopyalar ve 21. cilt için 3 milyon kopya ilk baskı dahil olmak üzere 80 milyon kopyası var. Shueisha geçen kasım ayında Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba mangasının 2019 yılında şirketin sadece Eiichiro Oda’nın One Piece mangasından sonra en çok satan ikinci manga olduğunu açıkladı.

Manga 18 Mayıs’ta sona erdi. Ayrıca Ryōji Hirano, “Alev Hashira’sı” karakteri Kyōjurō Rengoku üzerinde yoğunlaşan Kimetsu no Yaiba: Rengoku Gaiden adlı kısa bir spin-off manga başlatacak. Henüz bu spin-off için bir prömiyer tarihi ilan edilmedi.

Manga, ilk kez Nisan 2019’da gösterime giren 26 bölümlük animeye ilham oldu. Aniplex of America diziyi lisansladı ve Hulu, Crunchyroll ve FunimationNow’daki şovu yayımlamaya başladı. Anime, 16 Ekim’de Japonya’da açılacak olan devam filmini alacak.

Demon Slayer konusu

svg%3E

Babalarının ölümünden sonra ailenin geçim yükü Kamado Tanjiro’nun omuzlarına yüklenmiştir. Durumları çok iyi olmayan Kamado ailesi buna rağmen huzurlu ve mutlu günler geçiriyorlardır. Bir gün Tanjiro aşağı köye kömür satmaya gider. Dönüş yolunda hava kararır. Karanlık ve soğuk dönüş yolunda, yaşlı bir adam Tanjiro’yu geceleri ormanda gizlenen insan yiyen şeytanların varlığı konusunda uyarır. Tanjiro da mecburen o gece adamın evine sığınmak zorunda kalır. Her şeyden habersiz sabah erkenden yola çıkan Tanjiro, eve yaklaştıkça evden gelen kan kokusunu fark eder. Eve geldiğinde ise  bütün ailesini iblis tarafından katledilmiş halde bulur.

Saldırıdan sadece kız kardeşi Nezuko sağ kurtulmuştur ancak Nezuko da bir iblise dönüşmüştür. Tanjirou, kalan tek kardeşini yanına alarak ailesinin intikamını almak için yemin eder. Kendilerine ‘İblis Avcıları’ adını veren bir birliğe katılan Tanjirou, şeytanları öldürmek ve kız kardeşinin tekrar insan yapabilmek için uzun ve macera dolu bir yolculuğa çıkar.

Animesinin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Orijinal adı Kimetsu no Yaiba olan yapım Demon Slayer, geçen yıl yapılan bir ankette Attack On Titan, JoJo’s Bizarre Adventure: Golden Wind, Dr. Stoneve Vinland Saga gibi önemli anime yapımlarıyla mücadele ederek “2019 Yılının En Tatmin Edici Animesi” seçildi.

Böyle bir listede birinci çıkabilmesi bile başlı başına bir başarıyken, 2019’un en iyi çıkış yapan animesi olduğunu da kanıtlamış oldu. Animesinden sonra dayanamayıp mangasından devam eden kalabalık kesim sayesinde ise anime serisiyle birlikte Demon Slayer’ın manga satışları da oldukça arttı. Hatta bu kategoride ünlü manga serisi One Piece’ı bile geride bırakan bir popülerlik seviyesine ulaştı.

svg%3E

Sadece 26 bölümlük tek sezonuyla herkesin kalbini çalmış, sezon finaliyle de yeni sezon bekleyişleri başlamıştı. Ancak ondan önce direkt olarak bir ikinci sezon yerine bizi bir devam filmi bekliyor.

Bu yılın en çok beklenen filmlerinden olan Demon Slayer: Infinity Train için heyecanlar dorukta.

16 Ekim’de gelecek olan Demon Slayer: Infinity Train (Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train) fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmelere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.