Tom Hanks

Tom Hanks’in kıyamet sonrası filmi “Bios” ertelendi!

Tom Hanks’li bilim kurgu filmi Bios, 2021’e ertelendi

Universal Pictures, Tom Hanks‘in kıyamet sonrasını konu alan filmi “Bios”u Koronavirüs salgınının ve bir dizi rakip filmin çıkış tarihi değişikliği üzerine erteledi. Craig Luck ve Ivor Powell’ın senaryosunu yazdığı filmi, “Game of Thrones” çalışmalarıyla tanınan Miguel Sapochnik yönetiyor. Bios, 2 Ekim 2020 tarihinden, 16 Nisan 2021’e ertelendi.

Tom Hanks

“Bios” filminin ertelemesi, Cuma günü Warner Bros.’un “Tenet”, “Wonder Woman 1984” ve dördüncü Matrix filmi de dahil olmak üzere birçok filmin gösterim tarihini değiştirmesi üzerine gerçekleştirildi. Stüdyolar, sinema salonlarının kapalı olması ve salgının getirmiş olduğu çeşitli prodüksiyon sıkıntıları nedeniyle vizyon tarihlerini sürekli değiştirmek zorunda kalıyor. Şimdiden birden fazla ertelemeye maruz kalan filmler bile var.

Bios filminin konusu:

“Bios”, kıyamet sonrası bir dünyada yaşayan bir robotu mercek altına alıyor. Dünyada kalan son insanın, ölmekte olması sebebiyle, çok sevdiği köpeğine bakması için bir robot yapmasını konu alıyor. Üçlünün birbirlerine alışmak için çıktığı seyahatte, robotun dostluk ve aşk gibi insani duyguları öğrenmesini anlatıyor.

Filmde Tom Hanks, yaratıcıyı canlandırıyor. Robert Zemeckis ve Kevin Misher de ImageMovers adıyla prodüksiyon yapıyorlar. Baş yapımcılar arasında ise Zemeckis, Craig Luck, Sapochnik, Andy Berman ve Adam Merims bulunuyor.

Universal Pictures ve Blumhouse Productions, bu hafta başlarında aldığı kararla, Bios filmini ertelemenin yanı sıra, sinemalarda gösterilmesi planlanan Kevin Bacon ile Amanda Seyfried’in oynadığı You Should Have Left filmini ise 19 Haziran’dan itibaren dijital kiralama hizmetlerinde izleyiciye sunacak.

Ayrıca şirket, Cuma günü Pete Davidson’un oynadığı komedi filmi “The King of Staten Island”ı dijital kiralama hizmetlerinde yayımladı ve “Hızlı ve Öfkeli” serisinin 9. filmi, bir sonraki “Minyonlar” bölümü ve “Sing 2” yapımlarını da 2021 yılına ertelendiğini duyurdu.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.