David Koepp

David Koepp, Indiana Jones 5 ve Bride of Frankenstein filmleriyle ilgili konuştu

David Koepp projeleri hakkında önemli açıklamarda bulundu.

Mission: Impossible, Jurrasic Park, Spider-Man gibi filmlerin senaristi olarak Stir of Echoes, Secret Window, Ghost Town gibi filmlerin ise yönetmeni olarak tanınan David Koepp, verdiği bir röportaj sırasında yeni projeleri hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Koepp’in yeni Indiana Jones filminden ayrıldığı iddiaları birkaç hafta önce ortaya atılmıştı ve Koepp’in yerini Jonathan Kasdan‘ın alacağı söyleniyordu.

David Koepp

Bu iddialara açıklık getiren Koepp, projeden ayrıldığını, ancak yerini Jonathan Kasdan’ın almadığını ve ayrılık sebebi olarak ise Steven Spielberg‘in filmi yönetmekten vazgeçmesini sundu. Bu nedenle Koepp’in uzunca bir süre üzerinde çalıştığı senaryo da rafa kaldırılmış oldu. Indiana Jones serisine yeni bir soluk getirmek isteyen filmi yeni yönetmeni Mangold, ise bu doğrultuda senaryoyu kendisi yazacak ya da başka bir senarist ile anlaşarak kendi işbirliğini gerçekleştirecek.

Ancak David Koepp’in Indiana Jones 5 için yazdığı senaryo rafa kaldırılırsa da bu vesileyle daha önce iptal edildiği düşünülen bir diğer projesi yeniden hayat bulmuş oldu.

Başrolü Tom Cruise olan The Mummy pek beğenilmese de Universal, klasik canavar filmlerindeki karakterleri bir araya getiren Dark Universe sinematik evrenini kurmak için pek çok proje hazırlıyordu. Bu projelerden biri de Bride of Frankenstein‘dı. Fakat The Mummy’nin başarısız olduğundan Dark Universe bu fikirden vazgeçmiş ve bunun yerine The Invisible Man gibi daha düşük bütçeli filmlere yönelmişti bu nedenle de Bride of Frankenstein’ın iptal edildiği düşünülüyordu. Ancak Koepp’in son açıklamaları bu projenin geç de olsa hayata geçirilebileceğini gösteriyor.

David Koepp

Karantina sürecinde Bride of Frankenstein’ın senaryosu üzerinde çalıştığını açıklayan Koepp, filmi aslında her zaman olmasını istediği noktaya getirdiğini ve senaryonun Universal Studios tarafından da beğenildiği hatta stüdyonun filmi hayata geçirmek için yönetmenlerle görüşmeye başladığını açıkladı.

Bride of Frankenstein ilk duyurulduğunda, filmin yönetmen koltuğunda ise Bill Condon‘ın oturması planlandığı filmin başrolü için Angelina Jolie düşünülüyordu. Hatta Dark Universe’ün yıldızlarını bir araya getiren fotoğraf çekimine Angeline Jolie’de katılmıştı.

Condon da Jolie de Koepp’in sözünü ettiği bu yeni versiyonda yer almıyor, ikilinin yerini kimlerin alacağı henüz belli olmayan film ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.