The Witcher

Thue Ersted Rasmussen, The Witcher kadrosundan ayrıldı

Oyun ve fantastik edebiyat dünyasının popüler isimlerinden olan The Witcher’ın dizi uyarlaması, geçtiğimiz yıl Netflix’te yayımlanmış ve büyük bir kitleye ulaşmıştı. Dizinin 2. sezonu için heyecanlı bekleyiş sürerken aynı zamanda çekimleri de devam ediyor. Bugün ise yeni sezon ile ilgili bir gelişme yaşandı.

Yeni sezon oyuncu kadrosunda yaşanan değişikliğe göre, dizideki etkili büyü güçlerine sahip Witcher Eskel isimli karakteri canlandıran “Thue Ersted Rasmussen” dizinin kadrosundan ayrıldı.

The Witcher

Thue Ersted Rasmussen, The Witcher’dan neden ayrıldı?

Thue Ersted Rasmussen, tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını nedeniyle çekimlerin zorunlu olarak durdurulmasından önce kendi sahnelerini çekmeye başlamıştı. Ancak normalleşme döneminde oluşturulan yeni planlamalar sonrasında diziden ayrıldığını açıkladı.

Oyuncunun yerine karakteri canlandıracak kişi de belirlendi. Witcher Eskel karakterini, Thue Ersted Rasmussen yerine “Wildlings”, “Oh, Ramona!” ve “Victoria” gibi yapımlarda rol almış olan “Basil Eidenbenz” canlandıracak. Eidenbenz’in şimdiden büyük sahneleri çekmeye başladığı ifade ediliyor.

Rasmussen, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“The Witcher’dan ayrılmam yürek burkucu. Ancak bu yılın başlarında sette geçirdiğim günler için mutlu ve minnettarım. Dizi hayranlarına ve yapım ekibine prodüksiyonun geri kalanı için iyi şanslar diliyorum. Eminim ki 2. sezon harika geçecek ve şimdi diziyi bir “Witch” olarak değil bir hayran olarak izleyeceğim.”

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.