the witcher

The Witcher 2. sezon ile ilgili bildiklerimiz

Kitaptan oyuna, oyundan diziye uyarlanan The Witcher, Netflix orijinal yapımı olup Netflix’in de iyi fantastik içerikler yapabileceğini hepimize kanıtlamış bir yapım. Çünkü çoğu kişinin bu konuda bir umudu yoktu. Belli bir süre tüm dünyayı etkisi altına almış ve adından çokça söz ettirmişti. Hâl böyle olunca da dizinin ikinci sezonu oldukça merak konusu olmuştu.

the witcher

The Witcher ikinci sezon tarihi

Dizi 1. sezonunun ardından çok kısa bir süre sonra ikinci sezon onayını almıştı. Koronavirüs öncesi başlayan çekimleri ve planlanan 2. sezona göre dizi Şubat ayının sonlarına doğru sete gitmişti. Set takvimine göre 2. sezon çekimlerinin ortalama 6 ay içerisinde tamamlanması bekleniyordu.

Buna rağmen dizinin tüm hazırlığı da işin içine katılınca seyircinin yeni sezonla buluşma tarihi 2021 yılı gibi görünüyordu ama Koronavirüs yüzünden birçok plan altüst oldu ve çoğu dizi ve film gibi çekimler durduruldu, hâlâ yeni sezon çekimleri ile ilgili bir haber yok. Dizinin 2. sezonuyla ilgili bilgimizin olduğu tek konu sezon onayını almış olması ve az da olsa çekimlerine başlanmış olması. Dizinin hayranları, Lord of The Rings dizisi ve Avatar 2 gibi özel izinle çekimlerin devam etmesini istiyor.

The Witcher dizisi konusu

Yalnız bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların yaratıklardan daha kötü olabildiği bu dünyada yaşamaya çalışmaktadır ancak kader, onun güçlü bir büyücüyle ve tehlikeli bir sır saklayan genç bir prensesle yollarının kesişmesini sağlar. Bu saatten sonra üçü birlikte gitgide daha dengesiz bir hâle gelen bu dünyada yollarını bulmaya çalışacaklardır.

the witcher

The Witcher oyuncu kadrosu

Rivyalı Geralt karakterini Superman olarak da tanıdığımız Henry Cavill canlandırmakta. Genç bir prenses olan Ciri ise Freya Allan tarafından canlandırılıyor. Bu karakterlere ise Anya Chalotra, Joey Batey, Eoman Farren, MyAnna Buring, Mimi Ndiweni, Therica Wilson-Read ve Mahesh Jadu gibi isimler eşlik ediyor.

Avatar 2 ve Lord of The Rings dizisi ile ilgili olan habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/lord-of-the-rings-ve-avatar/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.