ron howard

Thirteen Lives filminin çekimleri mart ayında başlayacak

“Thirteen Lives” filmi ile ilgili bazı ayrıntılar paylaşıldı. “A Beautiful Mind”, “Apollo 13” ve “Cinderella Man” gibi sevilen filmleri sinema dünyasına kazandıran Oscar ödüllü yönetmen Ron Howard, en son Netflix’in Hillbilly Elegy filmi ile anılmıştı.

Yeni filmi Hillbilly Elegy, eleştirmenler tarafından oldukça kötü yorumlar aldı. Bu yüzden de birçok kişinin yeni filmine dair umutları azaldı.

“Thirteen Lives” filmin çekimlerine ise 2021 yılının Mart ayında, Avustralya’da başlayacak. Çekimlerin Avustralya’da gerçekleşecek olması nedeniyle filmin yapımcılığını üstlenen MGM ve Imagine Entertainment, Avustralya hükûmetinden 9.6 milyon dolar destek alacak.

ron howard thirteen lives

“Thirteen Lives” konusu

Film, 2018 yılında gerçekleşen gerçek bir olaydan esinlenerek çekiliyor.

2018’in Temmuz ayında aynı futbol takımında oynayan 12 çocuk Tayland’da bir mağarada mahsur kalmış ve çocukları kurtarmak için son yılların en dikkat çekici kurtarma operasyonlarından biri yürütülmüştü. Bu kurtarma operasyonu için dünyanın dört bir yanından dalgıçlar ve arama kurtarma ekipleri Tayland’a gitmişti. Uzun süre medyanın gündemini meşgul eden bu olay Hollywood’un da dikkatinden kaçmamış ve bu kurtarma operasyonunu konu alan birden fazla film için hazırlıklara başlanmıştı.

Thirteen Lives, aralarında Avustralyalı dalgıçların da yer aldığı gönüllülerin mahsur kalan 13 kişiyi kurtarmak için hayatlarını riske atmalarını anlatacak.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.