radioscope

Radioscope filminin başrolleri belli oldu

“Beau Travail”, “35 Rhums”, “White Material”, “Let the Sunshine In” ve High Life” gibi filmlerden tanıdığımız usta yönetmen Claire Denis, “Radioscope” filminin yönetmeni olarak bir kez daha karşımıza çıkacak. Denis Claire‘in, Robert Pattinson başrollü “The Stars at Noon” adlı bir film çekeceğini zaten biliyorduk. Ancak Robert Pattinson, şu an “The Batman” filminin çekimleri yüzünden meşgul. “The Stars at Noon” filminin çekimleri de 2021 yılında başlayacak. Ünlü yönetmen o filme kadar bir film daha çekmeyi planlıyor.

radioscope

“Radioscope” filminin başrolleri ise belli oldu. “The English Paitent”, “Chocolat”, “Clouds of Sils Maria” “High Life” ve “Let the Sunshine In” gibi yapımlarda bulunan Juliette Binoche, filmin başrollerinden biri olacak. Daha önce “High Life” ve “Let the Sunshine In” filmlerinde beraber çalışmış olan Claire Denis ve Juliette Binoche, 3. kez bir araya gelmiş olacak. “The Measure of a Man”, “At War”, “Matmazel Chambon” gibi filmlerde yer alan Vincent Lindon ise filmin ikinci başrolü olacak.

radioscope

“Radioscope” konusu

Çekimleri Fransa’da yapılacak olan film, bir Fransız radyosunda geçecek. Filme adını veren Radioscopie ise yayın hayatına ilk olarak 1968 yılında başlayan günlük kültürel bir radyo programıydı. Jacques Chancel tarafından hazırlanan programda, o dönem ünlü isimlerle yapılan sohbetlere yer veriliyordu. Program 1968-1982 ve 1988-1990 yılları arasında yayınlandı.

Filmin yönetmeni Claire Denis yaptığı açıklamada “Radyoda sessizlikler, nefes alışları ve tereddütler vardır. Bazen sorunun cevabı hemen ortaya çıkmaz, cevabı kendi içinizde aramalısınız. Radyoda insanların düşündüğünü duyabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.