The Walking Dead’in sezon finali 4 Ekim’de yayımlanıyor!

the walking dead

31 Ekim 2010 tarihinden beri hayatımızda olan, zombi temalı The Walking Dead dizisinin sezon finali, 4 Ekim tarihinde yayımlanacak. Dizinin 10. sezon finalinin 12 Nisan’da yayımlanması bekleniyordu. Ardından tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi yüzünden post prodüksiyonu yapılamamıştı, bu da sezon finalinin ertelenmesine sebep oldu.

İlk sezonu 6, ikinci sezonu 13, sonrasında yayımlanan tüm sezonları 16 bölümden oluşan dizinin bu sezonu için ek bölümler de çekilecekmiş. Eğer her şey yolunda giderse çekilecek olan 6 ek bölüm 2021’in başlarında yayımlanacak.

11. sezon için çoktan onay almış dizinin yeni sezon tarihi de Koronavirüs yüzünden ertelenmiş olup, yayın tarihi belirsizliğini koruyor.

the walking dead

The Walking Dead konusu

Aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan dizi, dünya çapında beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan bulaşıcı bir zihinsel hastalık sonucu, medeniyetin sonunu getiren bir zombi istilasını konu ediniyor. Bu dünyada, zombiler, hikâyenin geçtiği bölgenin yerel argosunda “aylaklar” adıyla anılmaktadır. Sadece beyinleri yok edilerek etkisiz hale getirilebilen bu aylaklar, herhangi bir canlıyı yakalayıp parçalayarak yiyen “yaşayan ölüler” olarak betimlenmiştir. Aylaklar, ayrıca, sağlıklı insanları ısırarak veya tahrip ederek içlerindeki zombi virüsünü bulaştırma yoluyla kendileri gibi birer zombiye dönüştürebilmektedir. Seri, bu vahşi zombilerin ortaya çıkışını ve bu ani gelişme sonrasında kendilerini amansız bir yaşam mücadelesi vermek zorunda bulan bir küçük grubun hikâyesini anlatıyor.

Total
0
Shares
Önceki
365 Days
mm

365 Days 2 için hazırlıklara başlandı!

Sonraki
rick and morty

Rick and Morty’nin 5. sezonundan ilk görüntüler paylaşıldı