The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7 fragmanı yayımlandı

Aaron Sorkin imzalı Netflix filmi “The Trial of the Chicago 7″dan ilk fragman paylaşıldı. “A Few Good Men”, “Moneyball”, “Steve Jobs” ve Oscar kazandığı “The Social Network” gibi önemli filmlerin senaryosunu yazmış olan Oscar ödüllü senarist Aaron Sorkin’in ikinci uzun metrajlı filmi olacak “Trial of the Chicago 7″dan ilk fragman yayımlandı.

The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7 konusu

Dizi, 1968 Demokratik Parti Ulusal Kongresi sırasında Chicago’da gerçekleşen karşı kültür protestoları nedeni ile suçlanan yedi sanığa dava açılmasını konu alıyor. Sanıkların, 1969 yılında görülen meşhur duruşmasına ve ABD’nin günümüzdeki karşıt kültür akımının temellerinin atıldığı günlere işaret eden film, oyuncu kadrosunda bir araya getirdiği isimlerle de dikkat çekiyor.

Filmin oyuncu kadrosunda; Joseph Gordon-Levitt, “Les Misérables” filminde birlikte çalışan Eddie Redmayne ve Sacha Baron Cohen, “Bridge of Spies” ile Oscar kazanan Mark Rylance, son dönemin yükselen isimlerinden Yahya Abdul-Mateen II, “How to Talk to Girls at Parties” filminden tanınan Alex Sharp ve “It Comes at Night” ile “Waves” filmleriyle adını geniş kitlelere duyuran Kelvin Harrison Jr. gibi isimler yer alıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok filmin ertelendiği de göz önüne alındığında bu yılın en dikkat çekici filmlerden biri olacak gibi görünüyor. “The Trial of the Chicago 7″ın haklarını satın almak için 56 milyon dolar ödeyen Netflix, filmi 16 Ekim’de yayımlayacak.

Filmin yayımlanan fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.