The silence of the lambs.. jpg

The Silence of the Lambs bir kez daha dizi oluyor

The Silence of the Lambs devam dizisi Clarice geliyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli CBS kanalı yeni sezonda yayımlayacağı dizileri açıkladı. Duyurulan diziler arasında efsanevi The Silence of the Lambs (Kuzuların Sessizliği) filminin dizi uyarlaması öne çıktı.

Thomas Harris’in ilk defa 1981 yılında basılan psikolojik gerilim türündeki aynı adlı roman serisinden 1991 yılında sinemaya uyarlanan ve 5 dalda Oscar ödülü kazanan Silence of the Lambs (Kuzuların Sessizliği) sinema tarihinde “en iyi film” Oscar’ını alan ilk ve tek korku filmi olmuştu.

svg%3E

Yeni The Silence of the Lambs dizisi, Clarice Starling karakterine odaklanacak.

1991 tarihli Kuzuların Sessizliği filminde Jodie Foster ve 2001 tarihli Hannibal dizisinde Julianne Moore tarafından canlandırılan Clarice Starling karakterini, bu kez The Originals, Three Summers, Slam ve Pretty Little Liars gibi yapımlar ile tanınan Rebecca Breeds canlandıracak. Ayrıca dizide Rebecca Breeds’in yanı sıra Kal Penn, Michael Cuditz, Devyn A Tyler ve Nick Sandow gibi isimler de yer alacak. Bunun yanında sinema tarihine Anthony Hopkins’in unutulmaz performansıyla iz bırakmış olan Doktor Hannibal Lecter karakteri yapımda yer alacak mı, eğer alırsa onu kim canlandıracak henüz belli olmuş değil.

Yeni dizi, son yapımın 6 ay sonrasında geçecek. İzleyiciyi 1993 yılına götürecek bu yeni yapım, Hannibal Lecter sonrası Clarice Starling karakterine ve onun gözlerden saklı kalmış hikayesine odaklanacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle, açıklanan yeni dizilere dair henüz bir prodüksiyon takvimi belirlenmiş değil. Dolayısıyla yeni The Silence of the Lambs dizisi için bir çıkış tarihi şimdilik duyurulmadı. CBS, açıklanan dizileri 2020-2021 sezonu için duyurdu ancak detayları henüz paylaşılmadı.

Yine 90’lı yılların efsane korku filmi Scream’in yeni uyarlaması hakkındaki yazıya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/scream-geri-donuyor/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.