Attack on Titan’ın 4. sezonu geliyor

67215928 7D26 4EAD A189 44F75AF344BA

Attack on Titan

Attack on Titan (Titana Saldırı) orijinal Japonca adıyla Shingeki no Kyokin, Hajime Isayama’nın aynı isimli mangasından uyarlanmıştır. Shingeki no Kyojin mangası, Hajime Iseyama tarafından 2009 yılında ortaya çıkarıldı. Tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanan bu manga serisi 50 milyondan fazla sayıda satışa ulaşmış durumda.

Attack on Titan Konusu:

Yüzyıllar önce insanlık, nereden geldikleri bilinmeyen devler tarafından saldırılara uğrayarak yok olmanın eşiğine gelmiştir. Bu katliamdan da sadece kendilerini yüksek duvarların ardına hapsederek dışarıdaki devlerden korunabilen az bir nüfus kurtulmuştur. 3 ayrı devasa surun içerisinde yaşayarak yaklaşık 100 yıl geçer ve bir gün devasa surlardan daha büyük bir dev belirerek duvarı yıkar. Böylece devler insanlara tekrar saldırmaya başlar. Ana karakterimiz Eren annesinin devler tarafından yenildiğine şahit olduktan sonra bütün devleri yeneceğine dair yemin eder ve mücadeleleri başlar.

2013’teki ilk yayımlanışından bu yana dünyanın dört bir yanındaki anime hayranları için oldukça sevilen bir seri olmuştur. Sezonları arasındaki uzun aralara rağmen hayranlar; Eren, Mikasa, Armin ve diğerlerinin karanlık ve heyecan verici maceralarına sürekli olarak sadık kalmıştır.

Attack on titan

2013’ün en başarılı animelerinden (2013 Tokyo Anime Ödülleri’nin En İyi Anime ve En İyi Yönetmen dallarında ödül aldı) olan Shingeki no Kyojin; yönetmenliği Black Lagoon (bazı bölümleri), Guilty Crown ve Death Note’dan tanıdığımız Tetsuro Araki tarafından üstlenilen animenin müzikleriniyse Hiroyuki Sawano (Guilty Crown, Aldnoah.Zero, Kill la Kill) yapıyor. Mangadan uyarlama olan bu yapımın türü aksiyon, macera, fantastik ve biraz korku olarak sınıflandırılsa da elbette temelinde dram var.

3. sezon finalinin piyasaya sürülmesinin ardından yapım şirketi Pony Canyon, popüler anime serisinin dördüncü sezonunun sonuncusu olacağını doğrulamıştı. Nihai sezonun prömiyeri, 2020’nin sonbaharında geleceğini müjdelemişti.

2020 yılının sonbaharında geleceği doğrulanan animenin final sezonu için yayımlanan kısa videoda Mikasa’nın “Eren, lütfen geri gel” dediğini duyuyoruz.

Bir sonraki sezonda mangada yaşanan olayların nasıl anlatılacağını hep birlikte göreceğiz.

Yayımlandığı ilk günden itibaren anime tutkunlarının ilgisini çekmeyi başaran Attack on Titan, uzun bir aranın ardından üçüncü sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkmıştı. İlk sezon her şeyin başlangıcıyken, 2. ve 3. sezonda gelişen olaylar 4. sezonda son bulacak. Üçüncü sezonunda Attack on Titan evreninde aslında nelerin olduğunu gösteren yapımcılar, sezonun başında Levi üzerinden çoğu yerde Historia üzerinden gidilse de sonrasında olaylar Eren’in geçmişine bağlanmıştı.

İlk sezonlardaki sezonlar arası uzun bekleyişten sonra açıkçası yeni sezonu yayımlamak için yapımcıların bu kadar beklemeyecek olması sevindirici çünkü ikinci sezon yayımlandıktan sonra üçüncü sezon için bir hayli beklemiştik. 2013 yılında başlayan anime serisi, özellikle çizimleri, animasyonları ve müzikleriyle başarılı işlerin altına imzasına atmıştı. Senaryodaki gizem, hepimizi ekran başına kilitliyordu.

attack on titan

Yeni sezon ne zaman?

Anime, hissettirdiği duygular bakımından fazlasıyla gerçek. Hemen hemen her bölümde gördüğümüz ceset dolu sahnelerin gerçekçiliği karşısında hayran kalmamak neredeyse imkânsız.

İlk sezonlardaki sezonlar arası uzun bekleyişten sonra 4. sezonun yayın tarihi hepimizi mutlu etmişti. 4 ekim 2020 de yayımlanacak olan final sezonuna 145 gün kaldı.

Eğer bu animeyi hâlâ izlemediyseniz henüz final sezonu da gelmemişken kesinlikle izlemelisiniz.

Total
0
Shares
Önceki
the 100

The 100’ın 7. sezon fragmanı yayımlandı

Sonraki
The silence of the lambs.. jpg
mm

The Silence of the Lambs bir kez daha dizi oluyor