scream

Scream geri dönüyor

Çığlık serisi yeniden çekilecek.

Tüm zamanların en popüler korku serilerinden biri olan Scream, yeni bir film ile geri dönüyor. Scream serisi, 4 filmden ve 3 sezonluk bir dizinin ardından geri dönmeye hazırlanıyor. Yeni uzun metrajlı filmin, serinin devamı mı yoksa yeni bir başlangıç mı olacağı henüz bilinmiyor.

Filmin ikonunun Edvard Munch’ın “Çığlık” tablosundan esinlenildiği hikayede, hayalet maskesi takan katilin hedefi olan Sidney Prescott’a odaklanılmış ve bu rolüyle Neve Campbell, önemli bir çıkış yakalamıştı. Dört filmden oluşan Scream serisi, dünya çapında beğeni toplamış, izleyiciler tarafından takdir görmüştü.

svg%3E

Spyglass bünyesinde, Ready or Not filminin yönetmenleri Matthew Bettinelli Olpin ve Tyler Gillett, yeni bir Scream filmini hayata geçirmek için hazırlandıklarını belirtti. Orijinal Scream filmlerinde tanıdığımız Neve Campbell’ın ise Scream 5’te de yer alma ihtimali bulunuyor. Oyuncu ise bu konudan “Bu konuda konuşmalar yapıyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle biraz zorlu bir zamandayız. Görüşmeye belki bir, bir buçuk ay kadar önce başladık. Yani bu işin nasıl yürüyeceğini çözmek biraz zaman alacak. Anlaşma yapmaya çalışıyoruz, göreceğiz. İki yönetmen bana Wes Craven ve onlara nasıl büyük bir ilham kaynağı olduğundan, onu nasıl onurlandırmak istediklerinden bahseden bir mektup yazdı. “Bu benim için harika bir anlaşma.” şeklinde bahsediyor.

Scream filminin konusu:

İlk filmi 1996 yılında vizyona giren Wes Craven imzalı Çığlık serisi dört filmden oluşuyordu ve Ayrıca MTV’de yayınlanan ve başrolünde Bella Thorne’un bulunduğu yine aynı adlı bir 3 sezonluk Scream dizisi de yapılmıştı. Serinin başlangıç filminin konusu ise şöyleydi: Bir lise öğrencisi olan Casey Becker tuhaf bir telefon alır ancak arayan kişinin sesini tanımamaktadır. Bundan bir süre sonra ise yaşanan bir cinayet üzerine polis ve medya olayın üzerine gitmeye başlar. Ghostface adı verilen bir seri katil, çevresinde gördüğü gençleri birer birer öldürmektedir. Korku filmlerinin belli klişelerle örüldüğünü düşünen bir grup genç ise, yaşadıkları bu korku filminin içerisinde hayatta kalmaya çalışacaktır ve katille bir kedi-fare oyununa yakalanırlar.

svg%3E

Seri katil Ghostface’in katliam yapmaya kaldığı yerden devam edeceği düşünülen yeni uzun metrajlı filmin, serinin devam filmi olacağı ya da yeni bir macerayı mı konu alacağı henüz bilinmese de, yönetmen Wes Craven’in 2015’te hayatını kaybetmesinin ardından uzun zaman sonra gelen yeni film açıklaması serinin devamlılığıyla ilgili akıllardaki soruları da bir nevi cevaplamış oldu.

Serinin başrollerinden Neve Campbell, yaptığı bir açıklamada, imkansız olmasa da Wes Craven’sız bir Çığlık 5’te oynamanın zor olacağını söylerken; diğer yandan David Arquette, 5. filmin Wes Craven’e bir hediye olabileceğini düşündüğünü söylemişti.

Serinin ilk filminin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.