The Queen's Gambit

The Queen’s Gambit resmi fragmanı yayımlandı

Walter Tevis’in aynı adlı romanından uyarlanan Netflix yapımı “The Queen’s Gambit” dizisin resmi fragmanı geçtiğimiz saatlerde yayımlandı.

“The Queen’s Gambit” konusu

1950’lerde geçen mini dizi, öksüz bir çocuk olan ve bir Kentucky yetimhanesinde büyüyen Beth Harmon isimli karakteri odağına alıyor. Harmon’un çocukluğundan yetişkinliğine kadarki hayatını, yaşadıklarını ve satranca olan büyük yeteneğini keşfedişi anlatılıyor. Soğuk Savaş’ın devam ettiği dönemde, hem ilaç bağımlılığıyla mücadele edişini hem de erkek egemen toplumda bir kadın ikon olarak dünyanın en büyük satranç oyuncusu olma yolunda yaşadıklarını izliyoruz.

The Queen's Gambit

Dizinin başrol oyuncusu olan Anna Taylor-Joy’u daha önce “The Witch”, “Split”, “Peaky Blinders” ve “The Miniaturist” gibi yapımlarda gösterdiği performanslarla tanısak da “The Queen’s Gambit”, aktristin TV’deki ilk başrolü olacak. Ayrıca oyuncu, daha önce hiç olmadığı bir rolde yer alacak.

Dram türündeki mini dizinin ilk sezonu 6 bölüm olacak. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Scott Frank’i görüyoruz. Scott Frank ve Allan Scott’un hazırladığı uyarlamanın kadrosunda; Anya Taylor-Joy, Thomas Brodie-Sanger, Marielle Heller, Harry Melling, Bill Camp ve Moses Ingram gibi isimler yer alıyor.

23 Ekim 2020’de Netflix kütüphanesindeki yerini alacak olan dizinin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.