The Queen’s Gambit 2. sezonu olacak mı?

the queen's gambit

23 Ekim 2020 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alan “The Queen’s Gambit” dizisi, yayımlandığı günden itibaren Netflix Türkiye’nin Top 10 listesindeki yerini koruyor. Dizi, sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde de bu şekilde ilgi görüyor.

İlk sezonun bu kadar ilgi toplaması ve beğenilmesi üzerine akıllarda kalan en büyük soru, dizinin 2. sezonunun olup olmayacağıydı.

the queen's gambit

“The Queen’s Gambit” 2. sezonu çıkacak mı?

7 bölümden oluşan “The Queen’s Gambit” dizisi, Walter Trevis’in 1983 yılında çıkardığı aynı adlı romandan uyarlanıyor. İlk sezonda kitabın hikâyesi zaten işlendiğinden ikinci sezon için dizi ekibinin elinde bir materyal yok. Ancak bu yapımcıları her zaman durdurabilen bir etken olmadı. “Game of Thrones”, “Big Little Lies”, Hanmadid’s Tale” gibi yapımlar, kitabın hikâyesinden çok daha fazlasını anlattı.

İlk sezon genel anlamıyla yarım kalmış uçları bağlasa da izleyiciler, hâlâ açık kalan kapılar olduğunu düşünüyor.

the queen's gambit

Dizinin yapımcısı ve başrolü, 2. sezon hakkında konuştu

Dizinin yapımcısı William Horberg, bu açık kalan kapıların pek de önemli olmadığını şu ifadelerle belirtti:

“Son sahne şovu bitirmek için güzel bir not gibi geliyor. Belki izleyicinin bundan sonra ne olacağını hayal etmesine izin verebiliriz.”

the queen's gambit

Dizinin başrol oyuncusu Anna Taylor ise 2. sezon için “asla” demeyeceğini ama pek gerek duymadığını şu sözlerle açıkladı:

“Karaktere bayılıyorum ve istenirse kesinlikle geri geleceğim. Ancak Beth’i iyi bir yerde bıraktığımızı düşünüyorum. Hayatının geri kalanının da büyük bir macera olduğunu düşünüyorum ama sanırım iyi bir yerde bitti.”

Dizinin 2. sezonu ile ilgili kesin bir açıklama yapılmamış olsa da dizi ekibi, 2. sezonu pek gerekli bulmuyor gibi görünüyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
justice league
mm

Justice League: The Synder Cut çekimlerine başlandı

Sonraki
brave new world

Brave New World 2. sezonu olacak mı?