The Queen’s Gambit yayımlandı

the queen's gambit

Walter Tevis’in aynı adlı romanından uyarlanan “The Queen’s Gambit” dizisi, geçtiğimiz saatlerde Netflix kütüphanesindeki yerini aldı.

Dizinin başrolünde; “The Witch”, “Split”, “Peaky Blinders” ve “Tthe Miniaturist” gibi yapımlarda yer almış Anna Taylor bulunuyor. Bu projelerde yer almasına rağmen “The Queen’s Gambit”, oyuncunun ilk başrol deneyimi.

Dram türündeki mini dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşuyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Scott Frank’i görüyoruz. Scott Frank ve Allan Scott’un hazırladığı uyarlamanın kadrosunda; Anya Taylor-Joy, Thomas Brodie-Sanger, Marielle Heller, Harry Melling, Bill Camp ve Moses Ingram gibi isimler yer alıyor.

the queen's gambit

“The Queen’s Gambit” konusu

1950’lerde geçen mini dizi, öksüz bir çocuk olan ve bir Kentucky yetimhanesinde büyüyen Beth Harmon isimli karakteri odağına alıyor. Harmon’un çocukluğundan yetişkinliğine kadarki hayatını, yaşadıklarını ve satranca olan büyük yeteneğini keşfedişi anlatılıyor. Soğuk Savaş’ın devam ettiği dönemde, hem ilaç bağımlılığıyla mücadele edişini hem de erkek egemen toplumda bir kadın ikon olarak dünyanın en büyük satranç oyuncusu olma yolunda yaşadıklarını izliyoruz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
dreamland

Dreamland fragmanı yayımlandı

Sonraki
Sen Çal Kapımı
mm

Sen Çal Kapımı 16. bölüm fragmanı yayımlandı