The Promised Neverland 2. sezon hakkında tüm bildiklerimiz

tpn

The Promised Neverland, orijinal ismiyle Yakusoku no Neverland Kaiu Shirai’nin mangasından uyarlanan bir anime serisi. Mangası, ilk kez 1 Ağustos 2016’da piyasaya sürüldü ve anime serisi ilk sezonun 12 bölümüyle 11 Ocak 2019’da prömiyerini yaptı.  

thpn

The Promised Neverland konusu 

2045 yılında ebeveynleri olmamasına rağmen, diğer çocuklar ve onları önemseyen “Anne”leriyle mutlu kocaman bir aileyi oluşturmaktadırlar. Özellikle de hepsi 12 yaşına basana kadar evlat edinildiklerinden dolayı, hiçbir çocuk göz ardı edilmemektedir. Gündelik hayatları zorlu yazılılarla doludur fakat yazılılardan sonra dışarıda oynamalarına izin vardır. Uymaları gereken tek bir kural vardır: yetimhaneden ayrılmamak. Ancak bir gün, sınav birincilerinden olan iki yetim, Emma ve Norman, yetimhanenin kapısına giderler ve varoluşlarının ardındaki korkunç gerçeği ortaya çıkarırlar: çarpıcı gerçeği öğrenen Emma ve arkadaşları acaba ne yapacaktır?

tppn

The Promised Neverland 2. sezon çıkış tarihi:

2019’un en iyi animelerinden olan ve sezon finali olur olmaz gözlerin ikinci sezonunu aradığı anime için ikinci sezon kararlaştırıldı ve stüdyo CloverWorks, ilk başta 20 Ekim 2020 olarak planlanan yeni sezon tarihinin ertelendiğini ve Ocak 2021’de piyasaya sürüleceğini resmen duyurdu. Fakat koşullardan dolayı hala tamamen kesin konuşamıyoruz. Yine de muhtemelen 2021’in başlarında gelmesini bekliyoruz.

ttpn

İkinci sezon fragmanı henüz yayımlanmadı ancak resmi bir duyuru videosu yayımlandı.

Duyuru, The Promised Neverland mangasının Bölüm 181. bölümüyle sona ermesinden kısa bir süre önce yapıldı. Umuyoruz ki The Promised Neverland 2. sezon prömiyeri ikinci kez ertelenmez.

Anime Expo 2019 sırasında, TPN direktörü Mamoru Kanbe, manganın hikayesini uyarlamanın kesinlikle bir “meydan okuma” olacağını söyledi. Ayrıca, personelin zaten animenin senaryosu üzerinde çalıştığını söyledi. Yapımcı Kenta Suzuki, ilk sezon Grace Field House’dan kaçan ana karakterlere odaklandığından, Promised Neverland sezon 2’nin nasıl farklı olacağından bahsetti. İkinci sezon için, “Emma’nın verdiği sözü tutabilecek mi?” başlığına odaklanmak istiyorlar.

Anime Expo 2019’daki izleyicilere, “Kesinlikle herkesin ilk sezonla aynı yoğun deneyimi hissetmesini istiyorum.” dedi. Aynı zamanda The Promised Neverland animesinin ikinci sezonu popüler Rascal Bunny Girl Senpai ve Darling in the FranXX ile bilinen animasyon stüdyosu CloverWorks tarafından üretiliyor.

thhpn

Promised Neverland 2. sezon ne hakkında olacak?

(spoiler)

Yakusoku no Neverland 2. sezon anime sonunda çıktıkları daha büyük dünyada neler olup bittiğini açıklayacak. 2. sezon muhtemelen Emma’nın diğer çocuklara verdiği söz etrafında dönecektir. Şovun yönetmeni Mamoru Kanbe, bu sezonun çok daha fazla engeli olacağını söyledi.

thepn

İkinci sezonda da aynı düzeyde gerginlik ve gerilim olacak. Son bölümde yetimhanedeki çocukların annesi ve Ray’in biyolojik annesi olduğunu öğrendiğimiz Isabella’nın şeytanlarla ilişkisi de ortaya çıkarılabilir.

Emma’nın geçmişiyle ilgili de bilgiler olacak. Minerva’nın karakteri birinci sezon boyunca bir sır olarak kaldı. Bu sezon karakterini ve iblis ormanının önemini ortaya çıkarabilir. Emma yetimhaneden kaçtığında orman, sezonun sonuna doğru görüldü. Yine de yetimhanedeki iblisle ilgili olup olmadığını hala bilmiyoruz. Ortaya çıkarılacak çok şey var ve kesinlikle Yakusoku no Neverland sezonunda çok fazla komplikasyon göreceğiz gibi görünüyor.

norman

En büyük merak konusu ise Norman’a ne olduğu. Sezon, aylarca süren hazırlığın sonunda kaçış planlarının işe yaraması, Emma’nın diğer çocuklara onları kurtarmak için geri döneceğine söz vermesiyle sona erdi.

C9D18A54 E926 4FEB 90E2 708B519FAF5C

Emma, Norman, Ray ve diğer çocukların maceraları, çözülmesi gereken sırlar gibi yeni sezonda bizi bekleyen daha birçok şey var. İlk sezonunu çok beğendiğim animenin yeni sezonunu da büyük merakla bekliyorum.

 

Total
0
Shares
Önceki
Euphoria
mm

Euphoria inceleme

Sonraki
tbhk

Toilet-bound Hanako-kun yeni sezon ne zaman gelecek?