the prestige

The Prestige, Netflix’te yayımlandı

2006 yılında vizyona giren “The Prestige” filmi, Netflix Türkiye kütüphanesindeki yerini aldı. Başrollerinde; Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson, Michael Caine ve David Bowie gibi isimlerin bulunduğu film, gelmiş geçmiş en sevilen filmler arasında yer alıyor.

Filmin yönetmen koltuğunda ise şu sıralar adı “Tenet” filmi ile anılan ve “Inception”, “The Dark Knight”, “Intersellar”, “Memento” gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış Christopher Nolan oturuyor. Filmin senaryosunu da yine Christopher Nolan ve kardeşi Jonathan Nolan kaleme aldı. Jonathan Nolan, daha önce de “Interstaller” ve “Memento” gibi filmlerin senaryosunu kardeşi ile beraber yazmıştı.

the prestige

“The Prestige” konusu

Film, birbirini alt etmeye çalışan iki sihirbazı odağına alıyor. Film, 19. yüzyılın sonlarında Londra’da geçiyor. Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden, hem arkadaş hem de bir sihirbazın asistanlarıdır. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Zaman içinde ikisi de hem ünlü olurlar hem de rakip sihirbazlara dönüşerek birbirlerinin sahne üstünde performansını sabote etmeye kalkışırlar. Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.

Filme Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.