dare devil seyrederiz

#SaveDaredevil hareketi tekrar başlatıldı

Geçtiğimiz hafta sonu, Daredevil dizisinin hakları resmi olarak Netflix’ten Marvel’a aktarıldı ve dizi, 2018’de iptal edildiğinden beri hayranların aralıklı olarak başlattığı #SaveDaredevil kampanyası bir kez daha ateşlendi.

Marvel’ın en sevilen süper kahramanlarından biri olan Daredevil, 2015 yılında 1. sezonuyla ilk defa Netflix’te yayımlandığında kısa süre içerisinde birçok hayran kazanmıştı. Dönemine göre iyi bir izlenme rakamı elde etmiş ve eleştirmenler tarafından da beğenilmiş olan dizinin 2. sezon onayı çok geçmeden gelmişti. Toplamda 3 sezon yayımlanan dizi, yayımlanan son sezonun ardından 2018 yılının sonlarına doğru iptal edildi. Her ne kadar bu kararın sebebinin düşen izleyici kitlesi olduğu iddia edilse de asıl sebep çok farklıydı. Disney’in kendi dijital platformu olan Disney+’ın geliyor olması.

Resim

Kendi yayın ağını oluşturmaya başlayan Disney ister istemez diğer rakip dijital platformlarda bulunan tüm yapımlarını geri çekmeye başladı. Haliyle bu süreçte de sadece Daredevil değil, Netflix’te bulunan diğer Marvel yapımları arasında olan Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage ve The Punisher’ın da gelecek sezonları iptal edildi.

Daredevil hakları Disney’e geçti

Şirketler arası anlaşmalar gereği dizisinin ve karakterin hakları Netflix’te olduğu için Disney’in bu karakterleri belli bir süre için kendi yayın platformlarında kullanma hakkı yoktu. Ancak geçtiğimiz gün bu 2 yıllık kısıtlamanın sonuna gelindi. Söz konusu tüm karakterlerin hakları yeniden Disney’e geçti. Bu nedenle hayranlar, sosyal medya üzerinden #SaveDaredevil etiketini yeniden gündeme getirmek için harekete geçti. Oluşturulan kampanyanın bu kez işe yarayıp yaramayacağı ise merak konusu.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.