christopher nolan

Christopher Nolan, Tenet hakkında konuştu

“İnception”, “Interstellar”, “Dunkirk”, “The Dark Knight”, “Memento” gibi filmlerin yönetmen koltuğunda oturan  Christopher Nolan‘ın son filmi “Tenet”, bu yıl pandemi döneminde vizyona girdi.

Başrollerinde Robert Pattinson ve John David Washngton‘ın bulunduğu film, bir casusluk hikâyesini konu ediniyor. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan da büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan karakterlerin anlatıldığı film, tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs döneminde vizyona girdi.

Nolan‘ın önceki filmlerine ve genel olarak başarılı filmlerin gişe durumuna bakıldığında “Tenet”, 350 milyon dolar ile diğer filmlerin oldukça altında kalıyor. Nolan da filmin gişe durumu hakkında konuştu.

chritopher nolan tenet

Christopher Nolan, “Tenet”ın gişesi hakkında konuştu

Ünlü yönetmen, gişeden memnun olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Warner Bros, “Tenet”ı vizyona soktu ve film neredeyse 350 milyon dolar elde ettiği için mutluyum. Filmin nerede işlediğini ve ihtiyaç duyulan kazancı karşılayıp karşılamadığını sorgulamak yerine COVID öncesi beklentileri karşılamadığı yerlere ve oyuna yeniden dahil olup uyum sağlamak yerine salgının tüm kayıplarını sergilemeyi bahane olarak kullanmaya bakıyorlar. Uzun zamanlı olarak bakarsak sinemaya gitmek hayatın bir parçası. Restorana gitmek ve diğer şeyler gibi. Ama şimdi, herkes yeni gerçekliğe uyum sağlamalı.”

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.