ridley scott 2 filmloverss
Ridley Scott poses on THE MARITAN set of the spaceship Hermes.

‘The End of October’ romanının filme ya da mini diziye uyarlanması bekleniyor.

Ridley Scoot’un kurduğu yapım şirketi Scott Free Productions, The End of October' romanını uyarlayacağını belirtti.

Usta film yönetmeni Ridley Scott’ın kurduğu yapım şirketi  Scott Free Productions dünyanın nabzına uygun yeni yapımların peşinde…

Scott Free Productions, Lawrence Wright’ın yeni kitabı The End of October’ı bir film veya mini diziye uyarlamak istediğini duyurdu. Uyarlamanın, bir mini diziye mi yoksa bir filme mi konu olacağı ise henüz net değil.

svg%3E
Ridley Scott poses on THE MARITAN set of the spaceship Hermes.

2006 yılında yazdığı The Looming Tower: Al-Qaeda and the Road to 9/11 kitabıyla Kurgusal Olmayan Genel Eser kategorisinde Pulitzer Ödülü’ne layık görülen Amerikalı yazar Lawrence Wright’ın son romanı The End of October, 28 Nisan Salı günü okuyucuları ile buluşmuştu. Lawrence Wright’ın ciddi bir araştırma sonucu kaleme aldığı romanı dünyada hızla yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Kongoli Influenza adlı hayali bir virüse yakalanan, Dünya Sağlık Örgütü’nde çalışan bir epidemiyologun hayatını anlatıyor. Romanda hızla yayılan virüsün yarattığı korku ortamında dünyadaki çeşitli yapıların hızla çöküşü işleniyor. Küresel ısınmanın ciddi sonuçlarının da yer verildiği roman günümüz koronavirüs salgını sırasında yaşanan durumlarla yakın benzerlikler taşıyor.

svg%3E

Alien, Blade Runner, The Martian, Kingdom of Heaven, Gladiator gibi filmlerin başarılı yönetmeni Ridley Scott’ın yapım şirketi Scott Free Productions, geçtiğimiz salı günü yayımlanan romanın haklarını satın aldı. The End of October için kamera arkasına geçecek kişinin, usta yönetmen Ridley Scott olması ise henüz sadece bir söylem.

Scott’ın koronavirüs nedeniyle çekimlerine ara vermek zorunda kaldığı son filmi, başrollerinde Adam Driver, Ben Affleck, Matt Damon ve Jodie Comer gibi isimlerin yer aldığı The Last Duel’in ise 8 Ocak 2021 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.