Fatih Akın’dan HBO için mini dizi

5a5331e30f25441f805c7b90

Yönetmen Fatih Akın, HBO için 6 bölümlük mini dizi çekecek

Sinema sektörünün başarılı ismi Fatih Akın, dünyaca ünlü HBO kanalı için Marlene Dietrich’in hayatını anlatan 6 bölümlük bir mini dizi çekeceğini duyurdu. Dizinin konusunu oluşturacak Marlene Dietrich, dönemin popüler oyuncu ve şarkıcılarından biriydi. 1930’lu yıllarda kendini Hollywood’da gösteren Dietrich, yeteneğiyle insanları kendine hayran bırakmayı başarmıştı.

marlene dietrich filmloverss

Pek çok popüler yapıma imzasını atan Fatih Akın “HBO için 6 bölümlük ‘Marlene Dietrich’ dizisini çekeceğiz. Mini dizi. Aslında 30’ların Hollywood’u benim dünyam değil, o yüzden başta korku ve endişem vardı ama Diane Kruger bana cesaret verdi” dedi.

Projenin Alman aktris Diane Kruger’a ait olduğunu söyleyen Akın “Diane ‘Benim yönetmenim sensin. Ben Marlene Dietrich’i oynamak istiyorum, sen yaz, sen çek’ dedi. Ablam ne diyorsun sen?’ falan dedim. Gerçi ben ondan büyüğüm. Sonra baktım filmimiz gişe yapıyor, ödüller alıyoruz, ‘Madem aramızda böyle bir alışveriş var, yine beraber çalışalım’ dedim” diye konuştu.

Yönetmen ilk etapta diziyi kendisinin yazıp kendisinin çekmek istediğini söylüyor fakat işin ciddiyetine vardıktan sonra projeyi kabul edip birlikte çalışılmasını kabul ediyor. “Senaryoyu 1 yıl boyunca dört kişi yazdık. Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. Farklı bir yaklaşımı var. Bir saatten sonra ‘6 bölüm çok para, ne yapacağız’ diye düşünmeye başladık. HBO ise ‘Biz bunu tek yapacağız. Sen sanatı hallet, biz parayı hallederiz’ dedi” ifadelerini kullandı. Yetkililer tarafından maddi konuda içi rahatlayan Akın, projeye de ismini veren Almanya kökenli ABD’li aktris Marlene Dietrich’in hayatını anlatan diziden umutlu görünüyor.

Total
0
Shares
Önceki
ridley scott 2 filmloverss

‘The End of October’ romanının filme ya da mini diziye uyarlanması bekleniyor.

Sonraki
images 2020 04 30T151359.413

Better Call Saul 5. sezon ne zaman Netflix Türkiye’ye gelecek?