tehran seyrederiz

Tehran dizisinin fragmanı yayımlandı

Apple TV+’ın, İngilizce olmayacak ilk dizisi olan “Tehran”dan fragman paylaşıldı. Dizi, İran’a sızan bir İsrail ajanını konu edinecek ve adını aldığı İran’ın başkentinde geçecek.

Dizi, “Fauda” dizisinin de senaristliğini yapmış Moshe Zonder, Dana Eden ve Maor Kohn tarafından yaratılıyor. Yönetmen koltuğunda Daniel Syrkin‘in oturduğu dizinin senaryosu, Moshe Zonder ve Omri Shenhar tarafından kaleme alınıyor.

Dizinin ilk üç bölümü, 25 Eylül tarihinde Apple TV+ üzerinden izleyiciye sunulacak. Dizinin geri kalan 5 bölümü ise her hafta cuma günü teker teker yayımlanacak. Aslında dizi, 22 Haziran tarihinde İsrail’de izleyici ile buluştu ve genellikle olumlu yorumlar aldı.

Apple TV+’ın İngilizce olmayan ilk dizisi, çoğunluğu İbranice ve Farsça olan diyaloglardan oluşuyor.

tehran

“Tehran” dizisinin konusu

İran’da doğmuş ancak İsrail’de büyümüş genç bir Yahudi kadın olan Tamar Rabinyan, İran’ın başkentine bir İran nükleer reaktörünü devre dışı bırakmakla görevlendirilmiş bir Mossad ajanı ve bilgisayar korsanıdır. Onun özel görevi, İsrail savaş uçaklarının bir nükleer santrali bombalayabilmesi ve İran’ın atom bombası almasını engelleyebilmesi için İran’ın hava savunmasını etkisiz hale getirmektir.

İran’a vardığında ise yerel elektrik şirketinin bir çalışanı olan Jila Gorbanifar ile kimlik değiştirir ancak görevi başarısız olur. Çünkü kendisini Jila sanan patronu ona tecavüz etmeye çalışır ve kavgaları sonucunda öldürülür. Kaçar ve saklanmaya başlar.

Dizinin yayımlanan fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.