Ryan Reynolds filmleri

mm
Ryan Reynolds

Ryan Reynolds, 23 Ekim 1976’da Vancouver, Kanada’da doğmuştur. İlk olarak 15 yaşındayken ”Hilside” adlı dizide Billy Simpson karakterini canlandırdı ve 13 bölümde rol aldı. Yeteneği keşfedildikten sonra da Amerika’ya yerleşti ve Hollywood sinemasına geçiş yaptı. 2002 yılında oynadığı ”Van Wilder” isimli gençlik türündeki sinema filmiyle tanındı. Bugüne kadar genellikle komedi türünde olan film ve dizilerle izleyicilerin karşısına çıkan Reynolds, 2016 yılında büyük bir bütçeyle hazırlanan ve dünya çapında büyük ses getiren ”Deadpool” filmi ile adından çokça söz ettirdi.

Biz de bugün tam olarak 44 yaşına basan sanatçının rol aldığı birkaç filmi sizler için derledik.

1- Life (2017)

Ryan Reynolds

Uluslararası bir uzay istasyonunda görevli altı kişi, insanlık tarihinde çığır açacak bir keşfin eşiğindedir. Bu görevli ekip, Mars’ta ilk kez hayat olduğuna dair ipuçları bulur. Ekip, araştırmalarını ilerlettikçe beklenmedik sonuçlar almaya başlar. Çünkü buldukları bu hayat formu, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar zekidir.

Daniel Espinosa’nın yönettiği filmin senaryosunu ise Rhett Reese ve Paul Wernick ikilisi kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda; Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal ve Rebecca Ferguson gibi isimler yer alıyor.

2- Green Lantern (2011)

Ryan Reynolds

Yeşil Fener Kolordusu olarak adlandırılan barış ve adalet koruyucuları, gizemli bir evrende yüzyıllardır var olan bir birliktir. Düzen koruyucusu olan bu savaşçı birliğinin her üyesinin süper güçlere sahip bir yüzüğü vardır. Parallax adındaki düşmanları, evrendeki güç dengesini bozmaya kalkışınca tüm evrenin kaderi de yeni asker Hal Jordan’a emanet edilir.

Filmin oyuncu kadrosunda; Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard gibi isimler bulunuyor.

3- The Proposal (2009)

Ryan Reynolds

Bir kitap editörü, ülkede kalabilmek için erkek asistanıyla evlenmek zorundadır. Yeni çift, çocuğun ailesi ile tanışmak üzere Alaska’ya yolculuk yaptıklarında ise sürpriz bir düğünle karşılaşırlar. Ancak peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plana sonuna kadar bağlı kalmak zorundadırlar.

Romantik komedi türündeki filmin başrollerinde; Sandra Bullock ve Ryan Reynolds ikilisi yer alıyor.

4- 6 Underground (2019)

Ryan Reynolds

Aksiyon-gerilim türündeki film, adı çıkmış suçluları yakalayıp dünyada kalıcı bir etki yaratabilmek için bir araya gelen altı kişilik bir ekibin hikâyesini anlatıyor. Gizemli bir milyarderin öncülüğünde bir araya gelen bu ekip, zorlu görevlere imza atarken herhangi bir engele takılmamak için de kendi ölümlerini tezgahlayarak geçmiş yaşamlarını geride bırakıyor.

Transformers serisinin ünlü yönetmeni Michael Bay’in kamera arkasına geçtiği aksiyon filminin başrolünü ise Ryan Reynolds üstleniyor.

5- Self/less (2015)

Ryan Reynolds

Kanserden ölmek üzere olan ayrıca oldukça zengin bir adam olan Damian, daha önce uygulanmamış bir tedaviyi kabul eder. Tedavi ile kendini bir anda daha genç ve diri bir bedenin içinde buluverir. Ancak Damian, artık sadece yeni bir bedene sahip değildir. Kendisinin bildiği her şeyin tamamen değişmesine ve hayatının alt üst olmasına sebep olan başka detaylar da vardır. Aynı zamanda hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Damian’ın sahip olduğu bu bedenin kökenleri hakkında daha fazla bilgi sahibi oldukça onu öldürmek üzere olan gizli servisin farkına varır. Damian’ın yeni bedeninin “eski sahibi” de gizli servis tarafından aranan bir adamdır.

Filmin başrollerinde; Ryan Reynolds, Natalie Martinez, Ben Kingsley ve Matthew Goodie gibi isimler yer alıyor.

6- Deadpool (2016)

Ryan Reynolds

Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson’ın, bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunur. Wade’in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkar. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.

İki filmden oluşan serinin başrollerinde; Ryan Reynolds, Morena Baccarin ve Ed Skrein gibi isimler yer alıyor.

7- The Hitman’s Bodyguard (2017)

Ryan Reynolds

Dünyanın en başarılı güvenlik görevlisi olan Michael Bryce’nin yeni bir müşterisi vardır: Uluslararası Adalet Divanı’nda yargılanacak bir tetikçi. İkili kişiliklerindeki ve hayata bakış açılarındaki farklılıkları bir kenara koyup zamanında ve sağ salim bir halde mahkemede olmak için güçlerini birleştirirler.

Yönetmenliğini Patrick Hughes’un üstlendiği filmin senaryosunu Tom O’Connor üstleniyor. Aksiyon komedisi türündeki filmin kadrosunda; Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek ve Gary Oldman gibi isimler yer alıyor.

Total
0
Shares
Önceki
Mission Impossible
mm

Mission Impossible 7 çekimleri, Tom Cruise’un Koronavirüs olduğu şüphesiyle durdu

Sonraki
the suicide squad
mm

The Suicide Squad filminden ilk posterler yayımlandı