Community artık Netflix’te

17 Eylül 2009 yılında NBC kanalında yayımlanmaya başlanan ve 6 sezon süren bu dizi artık Netflix’te.

İlk üç sezonu ortalama 20-25 bölümden son üç sezonu da ortalama 13 bölümden oluşan dizinin bölümleri ortalama 20 dakika.

Dizinin hikâyesi diplomasının meşru olmadığı ortaya çıkan bir avukat olan Jeff’in bir devlet üniversitesine gitmesi ve orada Britta’ya yakınlaşmak için bir ders çalışma grubu kurmasıyla başlıyor.

Hayranlarının çoğunun beklediği şey sonunda oldu ve dizinin yüz on bölümünün yüz onu da artık Netflix’te.

Dan Harmon tarafından oluşturulan bu Amerikan komedi dizisi Harmon’un kendisi de devlet üniversitesinde okuduğu için onun yaşanmışlıklarına dayanmaktadır. Her bölümü Harmon’un öykü çemberine uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Üçüncü sezonun ardından Dan Harmon kadrodan ayrılmış ve onun yerine David Guarascio ve Musa Port getirilmiştir. Hayranları tarafından büyük tepki gördükten sonra beşinci sezon için Harmon tekrar getirilmiştir.

Beşinci sezonun da yayımlanmasının ardından NBC diziyi kaldırmıştır. Ardından Screen yayın haklarını almış ve dizinin son sezonu da internet üzerinden yayımlanmıştır. Şimdi ise hepimizin en sık kullandığı, dizi ve film izleme platformu olan Netflix’te.

Siz diziyi izlediniz mi? İzlediyseniz dizi hakkında görüşleriniz neler?

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.