Andrei Tarkovsky

Tarkovsky’nin hayatı mini dizi oluyor!

Rus yönetmen Kirill Serebrennikov’den efsanevi yönetmen Andrei Tarkovsky’nin hayatına odaklanacak bir mini dizi geliyor!

Kirill Serebrennikov

Leto, The Student gibi filmleriyle tanınan Rus yönetmen Kirill Serebrennikov, efsanevi yönetmen Andrei Tarkovsky’nin hayatına odaklanacak bir mini dizi çekecek. Serebrennikov, ayrıca dizinin senaristliğini de yapılacak.

Dizinin yapımını ise Hype Film üstlenecek. Bu yapım Serebrennikov ile ilk işbirliği olmayacak. Hype Film ve Kirill Serebrennikov, yönetmenin daha önce 2018’de Cannes Film Festivali’nde yarışan Leto ve 2016’da yine Cannes’da François Chalais Ödülü alan (M)uchenik (The Student) filmlerinde de birlikte çalışmışlardı.

Andrei Tarkovsky

Variety’nin aktardığına göre, dizinin yapımcısı Ilya Stewart, “Andrei Tarkovsky ve ikonik başyapıtları dünya sinemasını büyük ölçüde etkiledi ve Tarkovsky her kuşak film yapımcıları için sonsuz bir ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Kirill Serebrennikov gibi eşsiz bir vizyona sahip bir yazar ve yönetmenle çalışmak bir onur ve ayrıcalık. Projeyi hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ayrıca Stewart açıklamada, küresel dijital platformlar için Rusya’ya odaklanan pek çok projenin de yapım aşamasında olduğunu ve konuya ilişkin duyuruların gelecek aylarda yapılacağını belirtti.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.