quentin tarantino

Quentin Tarantino, Once Upon a Time in Hollywood kitabı yazacak

“Pulp Fiction, “Once Upon a Time in Hollywood”, “Django Unchained”, “Kill Bill“, “Reservoir Dogs” gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Quentin Tarantino, HarperCollins adlı bir İngiliz yayın evi ile anlaşma imzaladı.

İmzaladığını anlaşma sonucunda Quentin Tarantino, 2 yeni kitap yazacak. Bu kitaplar, zaten senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Once Upon a Time in Hollywood” filminin romanlaştırılmış hâli olacak. Bu romanlar, yönetmenin basılmış olan ilk kurguları olacak.

once upon a time in hollywood

“Once Upon a Time in Hollywood” konusu neydi?

Filmde, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Rick Dalton, bir televizyon filmi aktörüdür. Dalton’ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Ancak Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp film sektörüne adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth ise bu konuda ona katılmaktadır. Ancak ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood’taki şansları da azalmaktadır. Hollywood’un yeni gözdelerinden olan Sharon Tate ise Rick’in komşusudur. Ancak Hollywood’un ışıltılarla dolu ve pervasız akışı, Tate’in ve dört arkadaşının Charles Manson tarikatı tarafından katledilmesiyle kesilir.

quentin tarantino

Quentin Tarantino’nun romanındaki farklar ne olacak?

HarperCollins basın açıklamasına göre, roman Tarantino’nun orijinal hikayesini “güçlendirecek” ve “filmden yeni, eğlenceli ve şok edici bir çıkış” sağlayacak. Zaman içinde hem ileri hem de geri Dalton ve Booth’un hayatlarını takip edecek.

Tarantino’ya ilham veren klasik film romanlarından esinlenen roman, ilk olarak ciltsiz kitabı, e-kitap ve dijital sesli kitap sürümleriyle birlikte yayımlanacak. 2021 sonbaharında lüks bir ciltli baskı yayımlanacak.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.