soul

Pixar’ın yeni animasyon filmi Soul’dan fragman geldi

Pixar’ın yaklaşan animasyon filmi  Soul’dan yeni bir tanıtım fragmanı yayımladı.

Bir dakika süren tanıtımda ortaokul müzik grubu öğretmeni, Jamie Foxx tarafından dile getirilen, ana karakter Joe’nun hayatında tipik bir günü gösteriyor.

“Müzik hayattır. Sadece nereye bakacağını bilmen gerek” diyor Joe karavanda. “Değerli saatlerinizi gerçek dünyayı ortaya çıkaracak şeyleri yaparak geçirin. Hazırlanın, hayatınız başlamak üzere.”

soul

Joe bir caz sanatçısı olmayı hayal eder, ancak büyük molasını vermeden önce beklenmedik bir kaza, ruhunun bedeninden ayrılmasına neden olur. Daha sonra, yeni ruhların dünyaya gitmesinden önce kişiliklerini ve ilgi alanlarını elde ettiği fantastik bir yer olan The Great Before’a taşınır. Orada, 22 (Tina Fey tarafından seslendiriliyor) adlı bir ruhla tanışır. Çift, çok geç olmadan Joe’nun ruhunu dünyadaki bedenine geri döndürmek için birlikte çalışır.

Yönetmenliğini Pete Docter’ın üstlendiğini filmin senaristliğini Kemp Powers, yapımcılığını ise Dana Murray üstleniyor. Fragman ayrıca Cody Chesnutt tarafından yazılan, üretilen ve icra edilen “Parting Ways” şarkısını de içeriyor. Uzmanlığını Soul’daki caz düzenlemelerine ve bestelerine ödünç veren Dr. Cole ve Batiste, filmde kültürel danışman olarak da hizmet verdiler.

Soul 20 Kasım’da vizyonda olacak!

Orijinal haziran çıkış tarihi Koronavirüs pandemisi yüzünden ertelenmesinden sonra, Soul 20 Kasım’da yayımlanacak. Filmin geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.