533E7929 F315 423E 8E55 C27D56250F0B

World End Economica animesinden tanıtım videosu yayımlandı

Yeni anime uyarlamasından tanıtım geldi

Oyun geliştiricisi Spicy Tails Çarşamba günü World End Economica görsel roman oyununun anime uyarlaması için tanıtım videoları yayınlamaya başladı.

Ekonomi yorumuyla gerçekliği görsel romana uyarlayan World End Economica’nın şirketinin resmî YouTube kanalı, orijinal Japonca videosunun yanı sıra Çince altyazılı ve İngilizce altyazılı bir Japon videosu yayımladı.

Aylarca anime uyarlaması çıkarılması için bağış kampanyaları için çalışılmış en sonunda hedefe ulaşılmıştı.

“World End Economica”nın bir animeye sahip olabilmesi için başlattığı Kickstarter projesi geçtiğimiz aylarda hedefine ulaştı.

World End Economica görsel romanının animasyonu için Kickstarter kitle fonlaması kampanyası 28 Aralık’ta 5 milyon yen (yaklaşık 45.680 ABD Doları) toplamayı başarmıştı.

svg%3E

Görsel roman üç kısımdan oluşmakta. Bölümler şeklinde yayımlanan görsel roman oyunun ilk bölümü 2011’de Japonya’da başladı, ardından 2012’de ikinci bölümü ve Ağustos 2013’te üçüncü bölümü 2013‘te yayımlanarak hikâye tamamlandı. 2014 yılında ise seri Steam üzerinden dünya çapında yayımlanmaya başladı.

 Yayıncı Sekai Project hikayeyi şöyle anlatıyor;

“Spice and Wolf’un yazarı Isuna Hasekura tarafından yazılan World End Economica, insanların sömürgeleştirmeye başlamasından 16 yıl sonra, uzak gelecekte ayın üç parçalı görsel romanı. Haru adında genç bir çocuk en çılgın hayallerinin peşinde – daha önce hiç kimsenin durmadığı yerde. Bunun için sermayeye ihtiyacı var … gülünç miktarda bir sermaye. Bu kadar para almak için borsa kullanmaktan daha iyi bir yer var mı?

Borsayı yöneten iki temel kural vardır.

İlk kural: Asla kaybetme. İkinci kural: İlkini asla unutma.

Sadece bu kuralları izleyenler muazzam bir zenginlik elde edebilirler…”

Sekai Project 2016’da, PlayStation 4 ve 2017’de PlayStation Vita için oyunu piyasaya süreceğini açıkladı.

Şirket oyunu PlayStation Network üzerinden dijital olarak yayımlamayı planlıyor ve fiziksel bir sürüm yayımlamak için Limited Run Games ile işbirliği yapacak.

svg%3E

Anime ile ilgili yeni gelişmelere ve daha fazlasına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.