Mulan

Mulan ertelendi!

Merakla beklenen Mulan bir kez daha ertelendi

Son dönemde The Jungle Book, Beauty and the Beast, The Lion King, Aladdin gibi live-action yeniden çevrimleri ile büyük başarı yakalayan Disney, bildiğimiz üzere bu kez da klasikleşmiş bir diğer animasyon filmi olan Mulan‘ın live-action versiyonunu hayata geçirdi. İlk olarak 1998 yılında vizyona giren ve özellikle müzikleri ile hafızalara kazınan filmin bu live-action versiyonunun başta 27 Mart 2020’de vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına Koronavirüs salgını nedeniyle film önce 17 Nisan 2020’ye sonra da 24 Temmuz 2020’ye ertelenmişti. Şimdi ise merakla beklenen film bir kez daha ertelendi.

Mulan

Mulan konusu:

Disney‘nin 1998 yapım klasik animasyon filminin canlı çekim uyarlaması olan live-action versiyonu, Çinli genç bir kadının erkek kılığına girerek hasta babası yerine İmparatorluk Ordusu adına çarpışmasını ve bu süreçte Çin’in gelmiş geçmiş en cesur kahramanlarından biri olma hikâyesini anlatıyor. Çin İmparatoru, ülkeyi kuzey istilacılarına karşı savunmak için her aileden bir erkeğin İmparatorluk Ordusu adına savaşması konusunda karar çıkarınca, onurlu bir savaşçının en büyük kızı Hua Mulan, hasta babasının yerine geçer. Bir erkek kılığına bürünen Mulan, Hua Jun adıyla her adımında test edilir; bu macerada Mulan, içsel gücüne güvenmeli ve gerçek potansiyelini kucaklamalıdır.

Filme adını veren Mulan’ı The Forbidden Kingdom ve The Assassins gibi yapımlarla tanınan Yifei Liu‘nun canlandırdığı filmin oyuncu kadrosu büyük ölçüde Çinli oyunculardan oluşuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yifei Liu ve Gong Li’ye Jet Li, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan ve Tzi Ma gibi isimler eşlik ediyor.

Mulan

Filmin yönetmen koltuğunda Whale Rider ve North Country gibi dikkat çekici yapımlara imza atan, son olarak ise The Zookeeper’s Wife ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Niki Caro oturuyor. Filmin senaryosunu is Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizebeth Martin ve Amanda Silver üstleniyor.

Son olarak  17 Nisan 2020’den 24 Temmuz 2020’ye ertelenen film şimdi ise Tenet filminin vizyon tarihinin bir kez daha ertelenmesinden sonra Disney’de bir hamlede bulundu ve filmi bir kez daha erteledi. Filmin yeni vizyon tarihi 21 Ağustos 2020 olarak değiştirildi. Film böylelikle vizyon takviminde yeniden Tenet’in bir hafta sonrasına konumlanış oldu. Tenet’in ise bir değişiklik olmadığı takdirde 12 Ağustos’ta gösterime girmesi planlanıyor.

Mulan, bu yılın Disney açısından büyük gişe getirebilecek filmlerinden birisi. Bu yüzden sinemalar tamamen normale dönene kadar filmi sinemalarda göremeyebiliriz. Bu konu hakkındaki en büyük söylenti ise filmin bu yılı es geçip 2021’de vizyona girmesi yönünde.

Film ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takip edebilir ve Mulan filminin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.