Oyunculuğuna hayran kalacağınız Andrew Scott’ın yer aldığı 5 yapım

Andrew Scott

Andrew Scott, başrol olmayı bu kadar hak ederken yardımcı oyunculukta bile kendini sanki başrolmüş gibi kanıtlamayı başarmış isimlerden biridir. Hepimiz onu Sherlock Holmes’teki psikopatların babası olarak tanısak da abimiz bu zamana kadar onlarca yapımda yer aldı. Her birinde de “Vay be, oyunculuğa bak.” dedirtir cinsten bir performans sergiledi. Andrew Scott dizi ve filmlerin yanında tiyatroda da oldukça başarılı. 2018 yılında tek kişilik dev kadro olarak Modern Hamlet’ i canlandırdı. Rolden role girip hepsini bu kadar benimseyen oyuncumuza başarılarının devamını diliyoruz.

Andrew Scott’ın yer aldığı yapımlardan birkaçını sizin için sıraladık. Hepsi birbirinden sürükleyici 5 seçeneğin her birinden büyük zevk alacağınıza eminiz. İyi seyirler.

Victor Frankenstein (IMDb 6.0)

andrew scott seyrederiz

Her ne kadar bilim kurgu niteliği taşısa da film, izleyenlerini ikiye bölmüş durumda. Bu yapımı ya sevecek ya da “Olmaz olsun!” diyeceksiniz. Andrew’i filmde fazla görmesek de olduğu süre boyunca kendini kanıtlamayı başarmış diyebiliriz. Sinirlerinize hakim olun zira filmde sizi biraz uyuz edebilir, bizden söylemesi.

The Pursuit Of Love (IMDb 6.6)

Nancy Mitford’un aynı isimli romanından diziye aktarılan eserde Andrew Scott, karşımıza Mr. Merlin olarak çıkıyor. Zevk sefa içinde yaşayan sanat aşığı Scott, bu yapımda hepimizi şaşırtacağa benziyor. Dansları, hali tavrı, konuşmaları, gösterileri epey bir ses getirecek gibi. Scott “Daha ne yapabilir ki?” Dediğimiz her yerde bizi biraz daha şaşırtmaya devam ediyor. Karakterlerin kullandığı kostümler de oldukça başarılı. Dizide diğerleri gibi Merlin’e ve yaşam tarzına hayran olacaksınız.

Black Mirror – 5. sezon 2. bölüm (IMDb 7.5)

andrew scott seyrederiz 1

Bölümün başlarında nasıl duygular hissedeceğinizi bilemiyorsunuz. Hatta oyuncu, içinize biraz korku salıyor. Fakat ilerleyen dakikalarda, içinize ağır bir hüzün çöküyor. Black Mirror’ın bu bölümü, hayatı ve geldiğimiz durumu sorgulatacak pek çok sahne barındırıyor . Gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz, uyaralım. Asıl suçlu sosyal medya mı yoksa insanlar mı?

Modern Love – 1. sezon 7. bölüm (IMDb 8.0)

Andrew Scptt

Modern Love, içerisinde bolca oyuncu barındıran bir dizi. Her bölüm farklı bir aşk hikayesine şahitlik ettiğimiz dizide Andrew Scott’ı eşcinsel bir rolde izliyoruz. Spoiler vermiş gibi olmayalım ama “aile” kavramı üzerine bolca düşüneceğiniz bir bölüm olacak.

Fleabag (IMDb 8.7)

andrew scott seyrederiz 2

Andrew Scott, Fleabag dizisinin 2. sezonunda karşımıza çıkıyor. Oyuncuyu, katolik bir rahip olarak görüyoruz. Dizideki sahneler sebebi ile tartışmalara yol açsa da rahip olmak bile çok yakışmış. Başından sonuna kadar ”Hot Priest” olarak anacağımız Scott, dizide hem güldürüp hem ağlatıyor. Finalde öyle bir ters köşe yapıyor ki karakterle birlikte siz de bocalıyorsunuz. Umuyoruz ki daha bolca bu tarz yapım ile karşımıza çıksın.

Total
0
Shares
Önceki
Regina Ting Chen
mm

Regina Ting Chen, Stranger Things 4. sezon kadrosuna katıldı

Sonraki
Loving Vincent

Loving Vincent neden bu kadar sevildi?