Loving Vincent neden bu kadar sevildi?

Loving Vincent

Günümüzde farklı sanat dallarının bir arada kullanılması çok popüler. Özellikle sinemada bu durumun örnekleri ile bolca karşılaşıyoruz. Resim ve sinemanın birleştirilmesi pek yeni olmasa da arkasında yatan emek ve işlediği konu açısından ”Loving Vincent” adından çokça bahsettiren bir film oldu.

Loving Vincent – Vincent'ten Sevgilerle full izle (2017) | Jet Film izle

Loving Vincent neden bu kadar konuşuldu?

Biyografik animasyon olarak nitelendirilen ”Loving Vincent”, animasyon deyip geçiştirilemeyecek tarzda bir film. Film, ilk olarak gerçek oyuncularla bir sinema filmi edasında çekiliyor. Hatta bu versiyonda; Douglas Boots, Helen McCrory, Saoirse Ronan gibi ünlü oyuncular yer alıyor. İşin asıl zorluğu ise bundan sonra başlıyor. Tam 125 kişilik bir resim ekibi, 65.000 yağlı boya tablosunu 5 yılda tamamlayarak filmi oluşturuyor. Böylece Biyografik animasyon olarak nitelendirilen ”Loving Vincent”, animasyon deyip geçiştirilemeyecek tarzda bir film. Film, ilk olarak gerçek oyuncularla bir sinema filmi edasında çekiliyor. Hatta bu versiyonda; Douglas Boots, Helen McCrory, Saoirse Ronan gibi ünlü oyuncular yer alıyor. İşin asıl zorluğu ise bundan sonra başlıyor. Tam 125 kişilik bir resim ekibi, 65.000 yağlı boya tablosunu 5 yılda tamamlayarak filmi oluşturuyor. Böylece Loving Vincent, yağlı boya tablolarla oluşturulan ilk film unvanını taşıyor.

Film Van Gogh‘un yaşarken çizdiği kişileri de içinde barındırıyor. Çizim esnasında Van Gogh’un tablolarından, kullandığı renklerden, çizim tekniklerinden ve üzerinde durduğu mekanlar gibi unsurlardan oldukça yararlanılmış. Filmi izlerken, Van Gogh tabloları arasında bir yolculuğa çıkıyorsunuz. “Starry Night” tablosunun yıldızlarını sanki pencerenizin camından izliyormuşsunuz gibi bir his duyuyorsunuz.

3923

Film, izleyiciye kendisini Van Gogh’un ölümünü araştıran bir gencin üzerinden sunuyor. Farklı teoriler olsa da intihar ettiği düşüncesi epey yaygınken içinize bir şüphe düşürüyor. Duygular çok iyi yansıtılıyor ve bu yüzden filmi izlerken hem olayın devamını merakla bekliyor hem de sanatın inanılmaz büyüsüne kapılıyorsunuz. İşte bütün bu sebeplerden dolayı Loving Vincent çok seviliyor. Filmin Oscar’a aday gösterilmesi de bunu kanıtlıyor zaten.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Andrew Scott

Oyunculuğuna hayran kalacağınız Andrew Scott’ın yer aldığı 5 yapım

Sonraki
şangay uluslararası film festivali

Şangay Uluslararası Film Festivali ne zaman?