The-Three Body Problem

Netflix’ten The Three-Body Problem uyarlaması geliyor

“Game of Thrones” dizisinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss, yeni bir proje ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İkili, “Game of Thrones”un bitmesinin ardından Netflix ile uzun soluklu bir anlaşmaya imza atmıştı. Şimdi ise bu anlaşmadan doğacak ilk yapım açıklandı. David Benioff ve D.B. Weiss ikilisi, Netflix için Liu Cixin’in bilim kurgu türündeki “The Three-Body Problem” romanını diziye uyarlayacak.

David Benioff ve D.B. Weiss Netflix için Çin asıllı yazar Liu Cixin’in kaleme aldığı “Remembrance of Earth’s Past” üçlemesinin ilk kitabı olan “The Three-Body Problem” romanını diziye uyarlayacak. Serinin diğer iki kitabı da yine önümüzdeki zamanlarda izleyici karşısına çıkacak.

The Three-Body Problem

“The Three-Body Problem” konusu

“The Three-Body”; radyo teleskoplarından sorumlu bir bilim insanının uzaya gönderdiği mesajın, dört ışık yılı uzaklıktaki Alfa Yıldız Takımı’na ait bir gezegenden yanıt bulması üzerine yaşanan olayları mercek altına alıyor. İnsanlıktan beklentisi kalmayan bir bilim insanının öncülük ettiği bu mesaj trafiği, uygarlıklarının halihazırda yıkımın eşiğinde olduğu bu dünya dışı zeki canlıların, Dünya’yı istila etmek için hazırlıklara başlamasına neden olur.

Dizinin senaristliğinde; David Benioff ve D.B. Weiss’e, The Terror: Infamy ve True Blood dizilerinin yapımcılarından Alexander Woo eşlik edecek. Bu isimler aynı zamanda dizinin yapımcılığını da yapacak. Dizinin yürütücü yapımcılığını ise Rian Johnson ve Ram Bergman üstlenecek.

Dizinin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi gibi detayları henüz belli olmasa da önümüzdeki dönemde açıklanması bekleniyor. Merakla beklenen dizi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.