fırtna anı ispanyol yapımı

Netflix’in 10 İspanyol yapımı

Netflix'te bulunan İspanyol yapımlarından 5 dizi 5 film önerisi

Bugün, Netflix üzerinden yayımlanmakta olan İspanyol yapımlarını sizin için derledik. Aynı içerikli diğer yazımıza da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/listeleri-altust-eden-en-iyi-5-ispanyol-dizisi/

İspanyol dizileri

1- Made in Mexico

made in mexico

Bölümleri ortalama 45-50 dakikadan oluşan bu dizi Mexico City’de yaşayan 9 sosyalist gencin hikayesini anlatmaktadır. Dizi bize Meksika sosyetesinin gösterişli hayatının altında yatan entrika, kıskançlık, ve kişisel mücadelelerle dolu hayatları gösteriyor. Şimdilik bir sezondan oluşan bu dizinin toplam 8 bölümü bulunmakta.

2- Narcos

narcos-ispanyol-dizisi

Onar bölümden oluşan toplam üç sezonun; ilk iki sezonunda Güney Amerika’daki suç dünyasının en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ı anlatırken, üçüncü sezonunda ise Cali Karter’ini anlatır. Suç, gerilim ve biyografi türündeki bu diziyi zaten birçoğumuz biliyor. IMDb puanının 8,8 olmasından da ne kadar beğenildiğini anlayabiliriz.

3- Siempre Bruja

always a witch

Always a Witch olarak da bilinen bu dizi 2019 çıkışlı bir yapımdır. Geçtiğimiz aylarda ikinci sezonu yayımlanan dizinin toplam 18 bölümü bulunuyor. Fantastik bir dizi olan Siempre Bruja yani Always a Witch, Afro-Kolombiyan bir cadının zamanda yolculuğunu konu ediniyor. 17. yüzyılda yaşarken bir köle olan Carmen, bir büyücüyle anlaşma yapar ve her şeyi geride bırakarak günümüze gelir. Kendi ülkesinde oldukça sevilen bu dizi bize Carmen’in hikayesini anlatıyor.

4- El Vecino

el vecino

Türkçe karşılığı ‘Komşu’ olan bu dizi bir komedi dizisi. Aynı adlı çizgi romandan uyarlanan bu dizi, bir anda süper güçlere sahip olup süper kahramana dönüşen bir adamın öyküsünü alatıyor. Komşusunun yardımıyla kötülüklerle mücadele ederken aynı zamanda eski kız arkadaşının onun kimliğini ortaya çıkarmamasıyla da mücadele eder. Netflix üzerinde 1 sezonu bulundan bu İspanyol komedi dizisi toplam 10 bölümden oluşuyor. Bölüm uzunlukları ise ortalama 25-30 dakika.

5- Go: Live Your Way

go live your way

Türkçe karşılığı Git: Hayatını Yaşa olan bu romantik gençlik dizisi toplam 2 sezon ve 30 bölümden oluşuyor. Bölümlerin uzunlukları ise ortalama 40 dakika. Dizi bize müzik konusunda yetenekli bir genç olan Mia’nın hikayesini anlatıyor. Dizinin başında teyzesi ile yaşarken seçkin bir sanat akademisinden burs kazanıyor. Girdiği sanat akademisine uyum sağlamaya çalışırken bir de akademinin sahibinin kızı ile uğraşmak zorunda kalıyor.

İspanyol filmleri

1-Fırtına Anı

fırtına anı

Başrollerinde La Casa De Papel dizisinden de tanıdığımız Álvaro Morte’ye Adriana Ugarte, Chino Darin, Javier Gütiérrez eşlik etmekte. Filmde bir uzay-zaman sorunu sayesinde 25 yıl geçmişe gidip bir çoğun hayatını kurtaran Vera’nın bu sayede kendi kızını kaybetmesini ve kızını kurtarmak için verdiği mücadeleyi izliyoruz.

2- Live Twice, Love Once

live twice love once

Bu dram-komedi filmi yer yer hüzünlendirirken yer yer de güldürüyor. Film Alzheimer teşhisi koyulan Emilio’nun (Oscar Martinez) çocukluk aşkıyla yeniden bir araya gelmeye çalışmasını anlatıyor. Onun bu çabasında ise ailesinin ona yardımcı olurken hep beraber atıldıkları bu macerayı izliyoruz.

3- Görünmeyen Misafir

görünmeyen misafir

Bu 2018 çıkışlı İspanyol yapımı bir gerilim filmi. Filmde bir dağ odasında yanında fotoğrafı olan ölü sevgilisiyle uyanan bir adamın hikayesini izliyoruz ve suçlu kendisi gibi göründüğü için polis tarafından tutuklanır. Kendine savunma mekanizması oluşturmak için de kişisel asistanının tavsiyesi ile  Virginia Goodman ile tanışır. Başrollerinde Mario Casas, Barbara Lennie, Jose Coronado, Francesc Orella, Paco Tous’un bulunduğu filmde Adrian’ın kendini aklama çabasını izliyoruz.

4- Roma

roma

Yönetmenliği ve senaristliği Alfonso Cuarón tarafından gerçekleştirilen Meksika ve Amerika ortak yapımı aile drama filmidir. Film 1970’lerin başında Meksika’da yaşayan orta halli bir ailenin yaşamını anlatmaktadır. Film orijinal Netflix yapımı olup aynı zamanda tamamen siyah-beyazdır. 10 dalda Oscar adaylığı bulunan film Yabancı Dilde En İyi Film, En İyi Görüntü Yönetmeni ve En İyi Yönetmen Oscar ödüllerinin de sahibi.

5- Issız Bir Adaya Düşsen Yanına Kimi Alırdın

svg%3E

Bu dizinin başrollerinde de yine La Casa De Papel dizisinden Denver ve Marina olarak tanıdığımız Jaime Lorente ve Maria Pedraza bulunuyor onlara ise Pol Monen ve Andrea Ros eşlik ediyor. Filmde aynı evde yaşayan dört genç, beraber geçirdikleri son geceyi kutlarken ortaya bir soru atılması yüzünden ortaya çıkan bir sırla hayatlarını altüst ederler. IMDb puanı 5,3 olan bu 2019 çıklı film çok yüksek bir puana sahip olmasa da sevilen oyuncu kadrosu sayesinde oldukça izleniyor.

 

Siz bu film ya da dizilerden herhangi birini izlediniz mi? İzlediyeniz düşünceleriniz neler?

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.