The Queen’s Gambit dizisinin vizyon tarihi duyuruldu

laoughter in the dark

Walter Tevis’in aynı adlı romanından uyarlanan Netflix yapımı “The Queen’s Gambit” dizisinin yayın tarihi duyuruldu.

Dizinin başrol oyuncusu olan Anna Taylor-Joy’u daha önce The Witch, Split, Peaky Blinders ve The Miniaturist gibi yapımlarda gösterdiği performanslarla tanısak da The Queen’s Gambit, aktristin TV’deki ilk başrolü olacak. Ayrıca oyuncu, daha önce hiç olmadığı bir rolde yer alacak.

Netflix

Dram türündeki mini dizinin ilk sezonu 6 bölüm olacak. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Scott Frank’i görüyoruz. Scott Frank ve Allan Scott’un hazırladığı uyarlamanın kadrosunda; Anya Taylor-Joy, Thomas Brodie-Sanger, Marielle Heller, Harry Melling, Bill Camp ve Moses Ingram gibi isimler yer alıyor.

The Queen’s Gambit konusu

1950’lerde geçen mini dizi, öksüz bir çocuk olan ve bir Kentucky yetimhanesinde büyüyen Beth Harmon isimli karakteri odağına alıyor. Harmon’un çocukluğundan yetişkinliğine kadarki hayatını, yaşadıklarını ve satranca olan büyük yeteneğini keşfedişi anlatılıyor. Soğuk Savaş’ın devam ettiği dönemde, hem ilaç bağımlılığıyla mücadele edişini hem de erkek egemen toplumda bir kadın ikon olarak dünyanın en büyük satranç oyuncusu olma yolunda yaşadıklarını izliyoruz.

Dizi 23 Ekim 2020‘de Netflix üzerinden yayımlanacak.

Total
0
Shares
Önceki
bay yanlış
mm

Bay Yanlış 10. bölüm fragmanı yayımlandı

Sonraki
Lucifer

Lucifer 5. sezon 2. partın çekimlerine önümüzdeki ay başlanacak