chicago eight trial gettyimages 72160739

Netflix, The Trial of the Chicago 7 filminin haklarını istiyor

Netflix, Aaron Sorkin’in ‘The Trial of the Chicago 7’ filmi için yakın zamanda görüşmeler yapacak

The Trial of the Chicago 7 (2020) - IMDb

Netflix, Aaron Sorkin’in iddialı filmi “The Trial of the Chicago 7”nin küresel haklarını elde etmek için bir anlaşma yapmak istiyor. Film, 1968 Demokratik Ulusal Kongresi sırasında ortaya çıkan, federal hükümet tarafından komplo ile suçlanan, Vietnam Savaşı karşıtı protestolarda bulunan yedi eylemcinin oluşturduğu Chicago Yedilisi’nin hikayesine odaklanıyor.

Protestonun organizatörleri arasında Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden ve Bobby Seale bulunur ve bu duruşmaları tarihin en ünlü duruşmalarından biri olarak kabul edilir. Bu hikaye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve ırkçılığa karşı protestoların başladığı bir zamanda başarılı olacak bir hikayedir. Aynı zamanda Cross Creek filmi finanse etti ve filmin yapımcılığını üstlendi. “The Trail of the Chicago 7”nin oyuncu kadrosunda; Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne, Jeremy Strong, Joseph Gordon-Levitt, Yahya Abdul-Mateen II, Frank Langella, William Hurt, Michael Keaton ve Mark Rylance gibi önemli oyuncular bulunuyor.

Senaryoları arasında The Social Network, West Wing, A Few Good Men ve The Newsroom bulunan Sorkin, bu filmi de yazacak ve yönetecek. Bildiğimiz üzere de Sorkin, The Social Network senaryosu ile Oscar Ödülü kazanmıştı.

Satın alma işlemi gerçekleşirse, Netflix’in Oscar ihtimal listesine bir film daha eklenmiş olacak gibi görünüyor.

Netflix dizisi Valeria ile ilgili yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/valeria-dizisi-2-sezon-onayi-aldi/

 

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.